Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az normális h 4 hetes babám...

Az normális h 4 hetes babám mostanában úgymond repetázik?

Figyelt kérdés
Csak szoptatom. Mostanában napközben alszik olyan másfél 2 órát egyben, ritkán van h 3at is. Aztán felkel szopi és a cicin általában el is szunnyad. Fél órát biztos cicin van. Aztán megbüfiztetem és utána berakom a kiságyba. Ha ott nem marad meg akk kiveszem és foglalkozom vele. Ma pl 20 percet el is voltunk h beszéltem hozzá, szórakoztattam. Viszont ezután már szolja a kezét. Úgy tudom az az éhség jele. De hát 20 perce evett, nem is keveset (gondolom én az idő miatt h sokáig tartott) így próbálom kicsit megint csak lefoglalni. De nem használ és látom rajta h egyre nyűgösebb így újra megetetem. Ilyenkor már nem tart fél óráig de van h 20 percig igen. Ismét elalszik cicin és általában ezután már sikerül letennem aludni. Szóval ez így rendben van h ilyen rövid időközönként eszik? Nem eszi túl magát?
2021. szept. 26. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is szokta. Simán lehet, hogy 20 perc alatt már megemésztette az előző adag nagyját. Nem tudom, méred-e a szoptatásokat, nekem koraszülött a babám és eleinte mértem, és nagyon változó, hogy fél óra alatt mennyi megy bele, ettől is megéhezhet. Ha a pótszopi után mindig nagyokat bukik, akkor lehet gond esetleg, legalábbis a gyerekorvosunk szerint abból idővel sok hányás és a növekedés megállása lehet (bár nekem ez kicsit humbugnak tűnik). Szerintem ne aggódj, jó így, ahogy csinálod, nyugodtan szoptasd meg kétszer. Ilyenkor én ugyanazt a mellet adom oda, hogy másodszorra már csak a sűrűbb hátsó tejből egyen.
2021. szept. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most pl bukott a második szopi után de megint elkezdte szopni a kezét és sehogy se tudom lefoglalni h most még ne egyen. Sétálok vele ide oda helyezem semmi.. most megint cicin van de hisztis rajta. Szopja de hisztizik.. fél 8kor fürdés utána vacsi és alvás. Szóval most nem akarom túl etetni de hisztizik ha nincs cicin..
2021. szept. 26. 18:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Ma az enyém is folyton hisztizik a cicin. Szív kettőt, rúgkapál és vonyít egy fél percig, aztán megint rá akar cuppanni, de nem találja, akkor azért vonyít, aztán rásegítem, de megint elengedi és ezt játsszuk egy órán keresztül. Én azt gondolom, hogy csikar a hasa, azért engedi el mindig a cicit újra és újra. De olyan hú de tapasztalt nem vagyok, első baba.
2021. szept. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ugyan így vagyok én is. Sztem is csikar az enyémé is. Pedig minden éves előtt kap infacolt. Angol vizet probalnék venni de hiánycikk.. De általában ha nyűgös akkor délután szokott az lenni.
2021. szept. 26. 18:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudja túlenni magát,de még mindig ott tart,hogy állítja be a mennyiséget. Neki még a szopi nehéz,hamar elfárad benne így többször ehet keveset. Akkor tedd rá,amikor jónak látod. Ez lehet 10 perc,lehetbek órák is. Később gyorsabban lezavarja és szépen csökken a szoptatások száma. Jól csinálod,ne aggódj.
2021. szept. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi 😊
2021. szept. 26. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:

A lekapja a fejét és utána vissza cuppan az lehet az is hogy túl jó a tejleadó reflex. Mintha tejesen megnyírnák a szökőkutat és teljes sugarat kéne nyelnie. Nem bírja az iramot.


Gyermekágyas időszakban amúgy is még be kell állnia a kereslet kínálatnak.

2021. szept. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Általában amikor már kiköpi a cicit az akkor van mikor már kb kiszívta. Ilyenkor mikor átrakom a másikra ami jobban teli van azt már nem köpi ki csak kicsit hisztizik tovább rajta de általában megnyugszik
2021. szept. 27. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!