Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog hogy mostanában ilyen nehezen jön össze sok embernek a baba?

Figyelt kérdés
Nem csak ebből az oldalból indulok ki, de pl kolléganők között és rokoni körben is egyre több olyanról hallok hogy régóta próbálkoznak, van akik már lombikra is járnak és semmi. Mit gondoltok ez miért lehet? Régebben valahogy sokkal hamarabb össze jött mindenkinek természetes úton
2021. júl. 28. 17:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Régebben sem volt jobb. Csak nem volt ennyi unatkozó ember meg internet...
2021. júl. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Életmód, ételek minősége, nulla mozgás, sokszorosa a stresszszint (kortizol a testben), károsodott spermák, cigi, alkohol, magasabb életkor mindkét részről, stb. stb. Aztán a sok "kicsi" sokra megy és nem lesz eredménye.
2021. júl. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Egyetértek az elsővel. Régebben is sok pár volt akiknek nem jött össze egyből, csak nem teregették ki az Internetre. Vagy mert nem volt hova és kinek, vagy mert akkor még volt egy kis intimszféra 😂
2021. júl. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
nem volt ennyi kémia, vegyszer a levegoben, ivovizben, muanyag es hormon az elemiszerekben, plusz mozgasszegeny eletmód, sokkal tobb a mindennapos stressz mint 30 éve.
2021. júl. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Csak pár példa a családomból...

Anyai nagymamám konkrétan 9x vetélt el, 2 gyereke lett...

Mamám egyik tesójának nincs, nem lehetett gyereke

Mama masik tesójának 1 van, 12évet vártak rá.


Apai nagymamám apa születése után meddő lett, konkretan kiszedték a méhet mert elvérzett volna

Egy bátyja van, náluk 4 év kellett a gyerekhez.


Messzebbremenni, a többiekről irni nem tudok.

De sztem itt is látszik, hogy nem a modern korra jellemző csak ez.

2021. júl. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem bolt jobb a helyzet, csak nem volt közösségi média ahol mindent ki lehet beszélni.
2021. júl. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Nekem (szerintem) összejött volna hamarabb is, mint 1.5 év, de sajnos a fogamzásgátló bekavart.

2.5 évig szedtem. Olyan hormonzavarom lett, mikor abbahagytam, hogy 1.5 év volt, mire helyrejöttem.

Amíg nem szedtem, napra pontos ciklusom volt.

Ráadásul soha nem volt fertőzésem, semmi nem hátráltatta a teherbe esést.

2021. júl. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7%
Milyen gyógyszert szedtél? Én 10 évig szedtem először lyndinette 20, deciora, gestomix, majd lyndinette 30, mikor éppen mit irt az orvos, mégsem lett hormonzavarom és első hónapban összejött a baba. 😳
2021. júl. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8as! 7es vagyok. Lindynette 30at.
2021. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk a stressz miatt nem jött össze, bár igaz, hogy 5 hónap az nem idő ha teherbeesésről van szó.

Az -szintént valószínűsíthető h a stessz miatt- kórós terhesség lett, utána viszont már nem stresszeltünk egyáltalán és fél petevezetékkel első minekvédekezzünkúgysejönösszeelsőre éjszakából megfogant azonnal a baba.


Azt nem tudom, hogy régen hogy volt, de a stressz nagyon meg tudja gátolni a teherbeesést.

2021. júl. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!