Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tesók tandemszoptatásánál...

Tesók tandemszoptatásánál hogy működik ez az első időszakban?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy még szopizik a "nagy", még mondjuk a szülés előtti órákban is, aztán bumm, megszületik a pici, akkor neki egyből van mennyiségi tej? Vagy a szülés után megcsappan a "rendes" tej, és a picinek szükséges előtej jön egy darabig, meg megváltozik a mennyiség/összetétel/minőség a picinek megfelelően? Ilyenkor van újabb tejbelövellés, vagy ezt hogy kell elképzelni? Az idősebb gyerek befolyásolja a későbbiek során a tej mennyiségét/minőségét? És ha esetleg a picihez alkalmazkodik a tejtermelés, akkor a nagy ettől nem szenved hiányt?


Nálunk a "nagy" most 14 hónapos, még aktívan szopizik, de úgy néz ki babát várok. Nem szeretném leválasztani, hacsak nincs konkrét veszélye a szoptatásnak, illetve ha nem apad el a tejem az első trimeszterben (egyelőre nem tűnik változás), de annyira nem tudom elképzelni, hogy működhet ez a dolog egy kicsivel és egy picivel. Igen, tudom, még van hátra majd' 8 hónap, annyi idő alatt rengeteg minden változhat, akár le is választódhat a lányom, de szeretnék arra is felkészülni, ha esetleg ez nem történik meg.


Ha valakinek van tapasztalata vagy tudja, hogy működik a dolog, szívesen fogadok bármi tanácsot és élménybeszámolót! :)


2021. okt. 1. 10:47
 1/2 Derjaderja ***** válasza:
55%

Nekem már alig volt tejem, de alváshoz komfortszopizott a nagy. Amikor hazajöttem a kórházból, sokat segített a tejbelövellésben az ő "munkássága", anno nála sokkal nehezebben indult. Persze ilyenkor belelelkesülnek és testvérféltékenyek, szóval sokkal többet szopizik azóta is (10 hónapos a kicsi).

A fiam 3 hónaposan súlyt duplázott és 6 hónapig csak anyatejes volt, nem szenvedett hiányt.

Annyi, hogyha a nagyhoz szokik a tejhozam, akkor a komfirtszopinál néha sok a picinek. Emiatt (?) a kisfiam sokat bukott, de lehet, hogy ez nem is függ össze.

2021. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
55%
13 hónapos volt a nagy, amikor született a 2., csak este szopizott a nagy. Arra figyeltem, hogy mindig a kicsi egyen előbb, amíg csak anyatejes volt, így nem volt semmi gond. 😊
2021. okt. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!