Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az első hány hónap a legjelent...

Az első hány hónap a legjelentősebb, legfontosabb szoptatás szempontjából?

Figyelt kérdés
Tudom minél tovább annál jobb, de 6 hónap után semmiképpen nem szeretném folytatni a szoptatást. 4,5 hónaptól lassan szeretném megkezdeni a hozzátáplálást is. Köszönöm előre a válaszokat, kérem az ne írjon aki szerint gonosz anya vagyok mert nem szeretném iskolás koráig szoptatni :-)
2021. jún. 12. 18:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
6
2021. jún. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
kb 1 éves korig azért érdemes anyatejet is adni neki a rendes étel mellé.
2021. jún. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem muszáj szoptatni, az anyatejet fejni is lehet, cumisüvegbe rakod, és úgy adod neki, ha az a baj, hogy a melleidből nem akarod. 1 évig valóban ajánlott, persze nem kötelező. 1 évesen még nem iskolás korú.
2021. jún. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
3 hónap, de legfőképpen a colostrum, vagyis az előtej, utána már édes mindegy.
2021. jún. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

A gyereknek az a legjobb, ha 6 hónapos koráig kizárólag a anyatejet kap.

Amennyiben ez az anyának nem megfelelő bármi miatt, akkor le kell rövidíteni. A gyerek tápszeren felnőve is ugyanolyan egészséges és boldog lesz, ha az anyja is boldog es kiegyensulyozott.

2021. jún. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem én pontoztam le egyiket sem :-)
2021. jún. 12. 19:12
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Az első 6 hónapban ajánlott kizárólag anyatejjel táplálni. Én mindenképp akkor kezdeném a hozzátáplálást amennyiben van tejem. Sőt én nem vacakolnék egyáltalán a tápszerrel, de nyilván megvan az indokod a korai elválasztásra
2021. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem a hozzataplalas megkezdéséig. Én utána kezdtem az elvaalsztast, és 7 hónapos korára sikerült teljesen.

Az én gyerekem már korán is érdeklődött a rendes etelek iránt, én 4 hónaposan kezdtem a kostoltatast, amiert itt meglincselnenek, pedig a gyerek igényeit figyeltem.

2021. jún. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%

"Köszönöm előre a válaszokat, kérem az ne írjon aki szerint gonosz anya vagyok mert nem szeretném iskolás koráig szoptatni :-)"


A who szerint 1 eves koraig ajanlott, persze addig szoptatod ameddig akarod.


6 eves korig kevesen szoptatnak, eleg szeles skalan mozog az atmenet... Megszuletett mar a gyerkoc, es szoptatod is?

2021. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Hiába pontoztok le. Anyatejes babának 6 hónap az ajánlás ht kezdésnek. 1 éves korig pedig ugyan úgy kapnia kell tejet v tápszert.
2021. jún. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!