Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon nagy probléma nyomja a...

Nagyon nagy probléma nyomja a napjainkat. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Kislányom kicsi súllyal született, 2390 plusz vissza esett. Szépen gyarapodott de sosem csináltam meg a nagy könyv szerinti súly gyarapodást szopizik.

Elég görcsös baba is volt sokat sir mai napig görcsös . 10 hónapos és nagyon nehezen hízik. Könnyen ment a hozzá táplálás eszeget. A gyerek orvos aggódik 1 kg-al van le maradva a Sulya. Most 6195 és kelenne legyen 7120.

Na küldött ő vérvétel stb de nem sikerült vért vegyenek annyira sírt a lányom, hogy már fulladozott. Nem kinoztuk

Most fogzás is van és nátha időszak nem akar enni szilárdat keveset meg kóstolja és fordítja el a fejét a tejem is mintha kevesebb lenne ettől a folyamatos stressztől és próbáltam pótolni de nem fogadja el a cumis üveget. Most arra teperek akkor, hogy szaporitsam a tejet. Kérlek valami pozitívat írjátok. Ha nem tudsz akkor inkább görgess tovább, amúgy napközben ki egyensulyozott vidám, már áll, lépeget a bútorok melett, sokat kacag, csak ez a súly aggaszt engem nagyon



2021. okt. 10. 05:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezném, hogy te meg az apa átlagosak vagytok, vagy esetleg vékonyabb, kisebb emberek?

Másrészt ha tudsz cserélj orvost, mert egy gyerek nem gép, ha folyamatosan nö a gyerek súlya, akkor nem érdemes táblázatokhoz viszonyítani.

A kérdésed alapján a gyerek eszik rendesen, csak lassan hízik, de ez inkább alkati dolognak tünik, emiatt nem érdemes kínozni.

2021. okt. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló volt..

Kb 2 éves korában tudtam elengedni a témát..

Azóta a kistesójával ikreknek nézik néha őket, mert alig kisebb a kicsi

3 éves és 1,5 évesek..


Tej;

Nem feltétlen fog többet enni, mert te szaporîtgatod

Főleg ennyi idősen.

Nekem rengeteg tejem volt, mégsem hízott úgy.

1 évet tandem szoptattam őket, a kicsi extrákat hízott (1200g -okat az elején)

Úgyh 100% genetika.

Vérvételen is minden oké volt.

Egyszerűen gyors az anyagcseréje.

A férjem karcsú, izmos, én sem és anyos após sem hízásra hajlamos

Anyukám a menopausáig nem volt szintén.

Kicsi az öcsémre és apura ütött, ő már nagyobb termet minden szempontból.

(190 cm felettiek, súlyra figyelniük kell, 46-7-es láb)

Mondjuk egyezik a kicsi talphossza is a nagyéval



Tehát nekem kellett a kicsi, hogy elengedj a nagy vélt problémáit

2021. okt. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Barátnőm kislánya is pont így volt, mindig el volt maradva súly ügyben az átlagtól, az orvos állandóan frusztrálta vele a barátnőmet.


Azóta eltelt 12 év, a barátnőm lánya picike maradt, de teljesen egészséges, vidám, szuper kiscsaj, csak hát kicsike. Az én lányom, aki vele egyidős, és úgy hízott, ahogy kell, kétszer olyan magas mint a barátnőm lánya. (vékonyak mind a ketten, csak magasság különbség van).


Valószínűleg ti sem vagytok olyan nagy emberek (szó szerint) ezért picikebb a lányotok is. Mi magasak vagyunk, a lányunk is magasabb az átlagnál 13 évesen.

2021. okt. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Az első és a legfontosabb, hogy ne görcsölj rá az etetésre, a súlyra. Se neked se a gyereknek nem jó. (tapasztalat) Hidd el a gyereked tudja mennyi elég neki, éhen nem fog halni.


Az én kislányom 2240g 45cm született (toxémia miatt) gyenge volt, folyton bealudt szoptatás, kegyetlen hasfájós volt, borzalmasan nehéz volt a ht, igazi fényevő gyerek (volt) 6.5 éves, ő most magasabb a korcsoportjánál, még mindig van amit nem eszik meg de nem panaszkodom. Rengeteget segített az ovi.


De másik 2 gyermekem se volt hatalmas, mert alapban mi sem vagyunk azok. Az egyik 51 cm 2920g a másik 45 cm 2720g született.

2021. okt. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mi sem vagyunk nagyok igaz. Én sem voltam baba koromban egy duci baba. Sajnos már második gyerekorvosba szaladtunk bele aki kéri, vizsgáltassuk ki. Sajnos a környezetem is hatással van erre, hisz anyós, sógornő is folyton ezzel szajkoz, hogy adjak olyan ételt adjak neki hogy hizzon már egy kicsit. Miért nem hízik. Nem normális 10 hónaposan 6 kiló stb stb. És már én érzem magam rosszul hogy vajon valamit el rontottam mi lehet a gond.
2021. okt. 10. 10:05
 6/12 A kérdező kommentje:
Most mondjuk az evéssel gondban vagyok mert vagy a foga miatt eszik ilyen nehezen vagy a torka fáj 😧
2021. okt. 10. 10:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mérlegneurózis. Ennyi.

Az én kislányom is a minimumokat (az alatt) hízta, 16 hós lesz és még mindig nem triplázta meg a születési súlyát, és akkor mivan? Eszik, amennyit eszik, amennyire éhes, valamikor 5 kanállal, valamikor az egész adagját bevágja. Mi sem eszünk mindig ugyanannyit, én is, apja is egyszál bél.

Hosszú hónapokba telt, míg felfogtam, hogy a gyermekem nem olvassa a nagykönyvet, nem erőszakolhatom bele, amit nem akar. Táplálkozás zavarossá nem teszem, csak mert a percentilis görbe alatt volt. Mostanra sokkal jobban hízogat, pedig meg nem áll egész nap.

Ne akard görcsösen hízlalni. Persze, ha fogyna, nyűgös lenne (nem a foga miatt), az más, azzal foglalkozni kell.


Lazábban 😉😉😍😍

2021. okt. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi 😘 😍
2021. okt. 10. 20:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Egy jó tanácsot adnék!Akinek valóban átlagon aluli a testmagassága érdemes odafigyelni mert az én fiamnál is így volt.Eleinte az mögé "bújtam" hogy mi is ilyenek vagyunk de később csak elvittem kivizsgálni (háziorvos javaslatára) és kiderült hogy növekedési hormon hiányos.

Csak érdekességképpen osztottam meg hogy azért érdemes odafigyelni. :)

Már 5. éve kapja a szurit minden este és most már szépen behozta a lemaradást.

2021. okt. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9


Köszi a tapasztalatot


Egyébként megfontolandó


Hogy vizsgálják?


2.

2021. okt. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!