Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Linkelnétek olyan oldalt,...

Linkelnétek olyan oldalt, ahol császár utáni szoptatás a téma? Esetleg saját pozitív/negatív tapasztalat? Van valami, amit másképp kell csinálni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 20:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Altattak, másnap szoptathattam (volna), lett is tej, de nem fogadta el a mellemet. soha! (Majd egy év fejés következett.)Nem tudom, ezért-e, tanácsadóban se jutottunk sokra.

Legközelebb epidurált akarok és azonnal mellre tenni, hisz akkor a legaktívabb. mégegyszer ugyanezt nem akarom végigcsinálni!

2010. szept. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudtommal semmit nem kell másképp csinálni.Ha beindul a tejed már tankolhat is a bébi.:)

Nekem nem volt ilyen szerencsém, császároztak, be is indult a tejem, volt rengeteg, de a mellbimbóm nem akart rendesen "kijönni", a kicsi nem tudott szopni se bimbóvédővel, se kiemelővel, se sehogy.Mondjuk korababa is volt a lelkem, viszont ehhez a császárnak semmi köze.1700 grammal született, már 2 hete kórházban voltunk mert 2100-ra kellett hízlalni, így végső kétségbeesésemben maradt a cumisüveg, csak egyen, hízzon már.Azt pedig hamar megszokta, kényelmesebb volt, nem kellett kínlódnia.3 hét múlva, hiába fejtem a tejet, nem olyan volt, mintha szopna a baba így elapadt és maradt a tápszer.

De a lényeg az ismerőseim akik császárral szültek ugyanúgy szoptattak mint akik simán szültek.

2010. szept. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
engem spináloztak, 2 napig nem is láttam a babámat és 5 napig nem szoptathattam antibiotikumm iatt, de amint lehetett.. azota is. 7 hetes és szépen fejlödik, nagyon szereti a cicit:)
2010. szept. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
császároztak (nem altattak) és 2-3 nap alatt teljesen jól beindult a tej. Mire hazaengedtek a kórházból (5 nap után) semmi gond nem volt. 14 hónapig szoptattam, és én választottam el a fiamat (azaz szoptathattam volna tovább is) mozgásszervi problémák miatt.
2010. szept. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Kedden császároztak (spinális érzéstelenítés), rá pár órára cicicre raktam, szerda reggeltől két óránként szopizott, csütörtökön sírtam a fájdalomtól, úgy be volt durranva a cicim.... Homeos Urtica Urens 5 Ch-t szedtem a műtét utántól, naponta kétszer (reggel-este) 5 szemet. 15 hónapos múlt, és még a mai napig szopizik kétszer. Gyakran kell cicire tenni, és tévhit, hogy a császárosok nem tudnak szoptatni. Ne görcsölj, mert akkor nem lesz tejed. Az én fiam nem kapotta kórházban egy korty tápszert, vizet, semmit pótlásnak. Hajrá!
2010. szept. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

az elso csaszar epiduralis volt->masnap volt tejem,masodik gyerekemmel elaltattak csaszarkor,ez volt delbe->este mar volt tejem es szopiztattam

szerintem semmi koze nincs a csaszarnak hogy mikor es mennyi tejed fog majd lenni

2010. szept. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

ez jópofa volt "tankolhat is a bébi"

de a kérdésre válaszolva én is császárral szültem amint kivittek a műtőből már kiabáltam a nővérrel h hozzák már a fiamat mert biztos éhes.....kényelmetlen volt mert nem tudtam felkelni de szóltam h tegyenek a hátamhoz párnát:) cicire tettem és már cuppogott is a kis gyönyörűm:) fél óra alatt kimerült és aludtunk amíg be nem toltak minket a szobánkba:) ott első este nem volt velem:( éjjel hozták be akkor az oldalamon feküdtem (a nővér fordított át) h a picinek kényelmeseb legyen! mire hazajöttünk minden ment simán:)

2010. szept. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
ja utolsó vagyok azt elfelejtettem h 12hetesen már volt tejem szóval nem szülés közben/után lett. és a mai napig szopizik 3 hós a picikém:)
2010. szept. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
az első császáros szülés után csak 8. napon indult be rendesen a tejem, addigra már kellett tápszert adnom, soha nem lett "csak anyatejed". a második császár után harmadnap indult be, szoptatok 7 hetes most. egyiknél sem tehettem azonnal mellre.
2010. szept. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
6 óra múlva tehettem először mellre és nem tudott szopizni ezért 20 hónapos fejés következett. Pedig nekem epidurális volt a császár.
2010. szept. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!