Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek a spirálról?...

Mi a véleményetek a spirálról? Az orvosom ezt javasolta, a 6hetes kontrollon a szoptatás mellett védekezés céljából. Tapasztalat? Tényleg nagyon erős vérzést okoz? Fáj az eltávolítása?

Figyelt kérdés
Jó lenne olyanok véleményét olvasni,akik szintén így védekeznek szoptatás alatt.
2010. ápr. 26. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem tetettem,nem birnám elviselni az idegen tárgyat a testemben.
2010. ápr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt mondta az orvosom, ha 5 éven belül nem szeretnék újabb babát, akkor nem célszerű felhelyezni. Mivel szülni szeretnék még 4-5 éven belül, így nem ezt a védekezést választottuk.
2010. ápr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szóval ha 5 éven belül nem érdemes a spirál. Bocs, kicsit belegabalyodtam!
2010. ápr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én spirált tetettem fel az 1. gyerekem után is, és most is. A két tesó között 2,5 év van. Szóval nem vártunk 5 évet. A felhelyezés szinte fájdalommentes volt, a levételt pedig észre se vettem. Inkább csak pecsételő vérzésem volt kb. 10 napig. Szerintem az egyik legegyszerűbb és legolcsóbb módja a védekezésnek.
2010. ápr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagy 10 éves, kicsi 1.

Amikor a nagy 2 éves volt, felrakattam és fent volt 6 évig. Semmi gond nem volt, arról nem is beszélve, hogy olcsóbb, mint a 6 évi gyógyszeradag.

Amikor levetettem, rá 3 hónapra lettem terhes a másodikkal.

2010. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 26. 16:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az jut róla az eszembe, hogy elég sokan azért terhesek lesznek mellette. Barátnőm anyukája akkor lett terhes, amikor mi voltunk kb. 17 évesek, így lett a 4. gyerek fiú, a három lány mellett. Én ezért aggódnék, hogy mennyire hatásos.
2010. ápr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem a 6 hetes kontrollon a mirena-t javasolta(mert szoptatás mellett az jobb)és minden szempontból jobb mint a spirál.Még nem tetettem fel,de a jövő hónapban kiváltom és feltetetem.Amúgy volt már spirál feltéve nekem,még évekkel ezelőtt,csak nem bírta a szervezetem és kicsúszott 2x,észre sem vettem.a feltevés egyáltalán nem fáj.
2010. ápr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!