Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kislànyom 5 hónapos és...

A kislànyom 5 hónapos és elutasítja a szopizást, de olyan furàn reagál, nem a klasszikus módon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyra nyitja a száját m, amikor meglatja a mellbimbót, el is kezdi szívni, de amint a tej megindul, elfordítja a fejét (nincs erős tejleadó reflexem, nem ömlik vagy ilyensmi, nem ez a baj) Én visszacsalogatom, majd pár másodperc szopi utàn újra elfordul, aztán 5-6 alkalom után sírni kezd. Az öklét tömködi a szájába, tehát tudom, higy éhes. Cumisüveget ritkán kap, de ez nem cumizavar, mert ilyenkor a cumisüvegből sem eszik jóízűen, sokáig kell kérlelni, mire megeszik 80-90 ml-t.

Szopi közben azonnal elkezd erősen rugdalni a lábával, és azonnal kakil vagy purcol.

Két gondolatom van: vagy a pocakja kezd fàjni, görcsölni, vagy szàjpenésze van, ami miatt nem eszik és nincs is étvàgya. A szájában a felső fogínye hosszan fehéres, a nyelvén lepedék nincs - orvos làtta, de szerinte semmi nincs a szájában, viszont én nem tartom normàlisnak, hogy az ínye felül ennyire fehér legyen végig hosszan. Fozás még nincs, nem kezdődött el. Kapott colief laktáz enzimet is, hogy nem-e a tejcukor a baj, de semmi változás nem volt.

Nagyon étvágytalan, ma pl legalább 20x próbàlt nekifogni szopizni, de egész nap 2x 20 milit evett, azt is félálomban szopizva, este meg 90 milit cumisüvegből… ennyire keveset evett.

Valakinek volt màr így a babája? Rájöttetek, hogy mi volt a baj és mi volt a megoldás?

Tehát nem fogzik még, nem cumizavar (üvegből sem eszik szivesebben) nem beteg, nem lázas, nem fàjtatja làtszólag semmijét, csak amint nekifog szopizni, par másodperc múlva abbahagyja, még párszor nekifog de ugyanaz a vége, és közben idegesen rugdos és purcil vagy kakil is, és mindenzt nem a tej csorgási sebessége miatt.

Köszi a segítséget!!


2021. nov. 16. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól hogy nincs fog az ínye már viszkethet, mert készülődhetnek a fogak. A tünete:

Sokszor rágcsálja az öklét ,sokat nyáladzik, helyenként a sok nyál miatt ha háton fekszik köhög.

Szájpenész esetén ecsetelni kell a száját és gézlappal leszedni előtte a penészt. Ecsetelni a mellbimbót is és sterilizálni a cumikwt, cumisüveget ha használsz.

2021. nov. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De a szájpadlása felöli felső ínye fehér hosszan! Nem az alsó!

A nyelve nem lepedékes, gondolom ezért mondta a szerintem hanyag, unott orvos, de látom, hogy fehér az ínye felül és belül. Nem talàltam erről képet, de van valaki aki már làtott ilyen a babája szájában ès az penész volt?

2021. nov. 16. 21:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elején kicsit penészes és csak később lesz penészes a nyelv is.
2021. nov. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg oka lehet, a hormonjaidnál beállt változásoktól (megváltozott a tej íze, állaga) kezdve a fájó ínyig.
2021. nov. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem ettél olyat, ami befolyásolja a tej ízét?

Nem fog megjönni a menzeszed? Ezekre tudok gondolni.

2021. nov. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem étel miatt van, mert jó pár napja tart. Menzeszem nincs, nem is készülődik.

Az éjjel azt vettem észre, hogy úgy eszik, hogy hangosan cuppogtat, nem falja be teljesen a mellet, mint aki elfelejtett helyesen szopizni. Lehet ez ínyfájdalom lesz?

2021. nov. 17. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!