Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A hüvelykujj szopás okozhat...

A hüvelykujj szopás okozhat problémát a szoptatásban?

Figyelt kérdés

2.5 hónapos kisfiam kezdi felfedezni a kezeit, és azóta rájött, hogy az ujját is tudja szopni. Éjszakánként szokta, azzal alszik el. 100% anyatejes, eddig tök ügyesen evett, semmi gond nem volt, semmi zavar, vagy rossz technika.

Most viszont össze-vissza nyálazza a mellem, cuppog, nehezen "talál rá" a jó módszerre. Rengeteget levegőt is nyel a fészkelődéstől, és minél éhesebb, annál rosszabb. Ez lehet az ujja miatt? Sima cumit nem kap semmilyet, tehát az nem lehet indok. Az ujját meg nem tudom elvenni tőle, ha máshogy altatom el, álmában akkor is a kezét keresi, nyalogatja, végül megtalálja a hüvelykujját és azon cuppog reggelig. Hagyjam rá? Lehet ebből valami gond? Örültem, hogy eddig ilyen simán tudtam etetni, szomorú lennék, ha csak emiatt nem menne tovább.


2021. dec. 13. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, most négy hónapos. Addig volt egy kis nehézség a nyálazással, technikával, míg megtanulta, hogy melyik-melyik. Azóta nálunk sem cicin alszik el, hanem cici után kéri az ujját. Nekem azt mondta a szoptatási tanácsadó, hogy az első hat hétben tud nagy nehézséget okozni, ha hajlamos ilyesmire a baba, aztán nem jellemző annyira gyakran.
2021. dec. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem szopja az ujját és mindkettejüket fél éves korukig kizárólag szoptattam. Nem okozott zavart, de tök logikus, ha most egy pici gyakorlásra van szüksége a babádnak. Szerintem hamarosan bele fog jönni (újra) mindkettőbe.
2021. dec. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is kb 3 hónapos kora környékén fedezte fel az ujját. Őszintén szólva, nekem ez megkönnyebbülés volt, sokkal könnyebb volt onnantól megnyugtatni meg elaltatni.

16 hónapos, még mindig többségében szoptatom, nem okozott gondot a szoptatásban. Volt nála is egy kis zavar, amíg rájött, hogyan kell a cicivel bánni, miután ott az ujja is, de pár nap alatt belejött :)

2021. dec. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nàlunk semmit nem okozott.


Már a 2. Napon megtalàlta az ujjàt.

Most próbàlom leszoktatni, mert màr bőrkeményedèses ( alváshoz, és ha fàradt akkor szopja csak)

2 éves

2021. dec. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lényeget nem írtam


A szoptatàsról is most próbálom leváasztani😅

2021. dec. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!