Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig normális, ha egy...

Meddig normális, ha egy kisgyerek szopizza a hüvelykujját?

Figyelt kérdés

A 21 hónapos kisfiamról van szó. Általában csak alvás előtt, tehát amikor már fáradt, akkor szopja az ujját,valamint ha nagyon bújós kedvében van, és befészkeli magát az ölembe, bekapja az ujját. Egyébként nagyon aktív kisgyerek, rengeteget játszik, olyankor eszébe nem jut az ujja, de gyakran, amikor fáradt viszont a boltban, tömegközlekedésen vagy társaságban is szopizza. Ezt egyre gyakrabban találom kényelmetlennek, mert egyébként pedig olyan nagyfiú, magasabb a korosztályánál is, sokszor nézik idősebbnek. De nem elsősorban az idegenek véleménye érdekel ilyen helyzetekben, hanem eszembe szokott jutni, hogy vajon meddig fogja még szopni az ujját, miért csinálja, amikor rengeteg törődést, szeretetet kap tőlünk, az egész életünk körülötte forog.

Érdekelnek a tapasztalataitok! Köszönöm.


2014. dec. 13. 14:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyébként gyönyörűek a fogai, már majdnem mind kint van. Nincs állkapocs/fogsordeformitása, tehát nem ezért foglalkoztat a téma.
2014. dec. 13. 14:30
 2/11 anonim ***** válasza:

mi köze van a szeretetnek az ujjszopáshoz? :O

minden gyerek szeret szopni, nekik még nagyon erős az orális reflexük. van aki cumizik, van aki szopja az ujját és ugye fiziológiailag az anyja mellét kéne szopnia, ezért is van ez a reflex.

21 hónaposan meg még bőven belefér, hogy ezzel nyugtatja magát! szerintem 3-4 éves kor után nem jó, mert akkor már a fogaira is hatással van és tényleg nagy is már, hogy ne legyen rá szüksége.

2014. dec. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sok helyen olvastam, hogy az ujjszopás a szeretetigényének a kifejezése is lehet, főleg azoknál a gyerekeknél, akim nem kapnak annyi odafigyelést, amennyi kelkene.
2014. dec. 13. 14:58
 4/11 anonim ***** válasza:

linkelj már be egy olyan oldalt ahol ekkor baromságot írnak! tényleg érdekelne...

egyébként pusztán paraszti ésszel is ki lehet logikázni miért szopiznak a babák, nem kell hozzá pszichológusnak lenni...

2014. dec. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nyilván tisztában vagyok azzal, hogy miért szopiznak a babák, nem kell bemutatni nekem a témát, 15 hónqoig szoptattam a fiam, ebből az első 6 hónapban kizárólag anyatejes volt. Csakhogy egy 21 hónapos már nem baba, nem is akarom babaként kezelni, igazi kisgyerek a javából, ezért jutott eszembe a kérdésem.
2014. dec. 13. 15:34
 6/11 anonim ***** válasza:

Én nemrég tanultam, hogy 2 éves korig teljesen normális, 6 éves korig is, ha alváshoz, megnyugtatáshoz használja. Pont ilyen helyzetekben, amit írsz, úgyhogy teljesen normális.

Az én kislányom is pont ugyanígy csinálja, ezért is ástam bele jobban magam a témába, mert már engem is zavar, most 2 éves a lányom.

Úgyhogy nyugi. :)

2014. dec. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Sok helyen olvastam, hogy az ujjszopás a szeretetigényének a kifejezése is lehet, főleg azoknál a gyerekeknél, akim nem kapnak annyi odafigyelést, amennyi kelkene."


Ez legfeljebb annyiban igaz, hogy tényleg problémára utalhat, ha a gyerek extrém sokáig, mondjuk 8-9 éves kora után is szopja az ujját. Illetve az is gyanús, ha egy kisgyerek naphosszat semmi mást nem csinál, mint egy sarokban gubbaszt az ujjával a szájában. De az, hogy egy 21 hónapos gyerek néha, ha fáradt, szopja az ujját, a világ legtermészetesebb dolga.

2014. dec. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4,5 éves lányom is ezt csinálja ha fáradt,álmos .
2014. dec. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, kifejezetten megnyugtattatok. Bár nem idegeskedtem magam halálra, csak ahogy a 2 éves kislány anyukája írja, egy picit idegesít.

Egyébként olyan furcsa, hogy akárhány gyerekközösségbe járunk, sehol sem találkozom ujjszopizós kisgyerekkel. Cumisok előfordulnak még a nagyobbak között is, bár elvétve, de az ujját egyedül a kisfiam szopizza. Talán emiatt merült fel bennem, hogy nem lehet-e ez vmi probléma. De megnyugtattatok.

2014. dec. 13. 22:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 7 éves koromban még szoptam az ujjam. Amikor felholyagosodott akkor hagytam abba.
2014. dec. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!