Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Már teljesen kétségbe vagyok...

Már teljesen kétségbe vagyok esve, most akkor reflux lehet vagy mi?

Figyelt kérdés
Az elején kezdem.3780g-mal és 50cm-rel született kislányom, és 3590-nel jöttünk haza, most 6 hetes és 4240g és 60cm. A gond az,hogy az egy hónapos súlya 4170 volt. Tehát az utolsó 2 hétben alig hízott. Viszont tejem van,napi 3 kakis pelus és min. 5-6 pisis mindig van. egy ciciből etetek egy evésnél, de ha elég neki kiköpi és alszik, mikor mérem 40-eket mutat, szépen böfizik,de nem bukik, de ha visszateszem cicire és erőltetem,hogy többet egyen,akkor viszont bukik is,de nem nagy mennyiséget,csak többször keveset,inkább csak folyik a száján. Már nem tudom mit tegyek, ne erőltessem a többet?amúgy általában 2 óránként eszik,és nem is hasfájós,nagyon ritka. A védőnő szerint nem reflux, és a tápszert erőltetik,de nem akarom tápszerezni ha van tejem. Szerintetek mi a jó megoldás? ha esetleg volt valakinek hasonló kérem írja meg,köszönöm
2010. szept. 7. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is: semmit se erőltess, mert csak nyűgös, sírós babád lesz. Másodszor soha ne a heti vagy a 2 heti hízást nézd, hanem hogy 1 hónap alatt mennyit hízott a babád! Lehet, hogy most épp nyúlik, majd hízni is fog. ha láthatóan elégedett, elég pisis-kakis pelusa van, fölösleges idegeskedni, valószínűleg elég neki a tej. Nem egy kis zabagép, az biztos, de így, hogy 2 óránként eszik, nem is annyira kevés. A reflux egyik tünete a savas bukás etetés után... mint írod, nálatok ilyen nincs. Az, hogy ha már jóllakott, de még erőlteted, fölösleges és ne csodálkozz,ha kicsorgatja a száján... ez bizonyítja, hogy milyen okosak az ilyen picik :)) A védőnőt meg építsd le, neki tudnia kellene, hogy havi súlygyarapodást kell figyelembe venni...
2010. szept. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

A súlyt inkább havonta érdemes figyelni, nem kell hetente, mert csak aggódni fogsz. Nekünk volt hogy két hét alatt alig hízott a következő két hétben meg 500 g ot... Szóval nem egyenletes a súlynövekedés minden babánál.


Ha elégedett és jól eszik, akkor a doktornéninél a köv mérést várd meg mielőtt bármit teszel. Ha nem sír, hogy éhes, ha van elég kakis, pisis pelus, akkor valószínű, hogy minden rendben.

Doktornénire hallgass egyébként szerintem, ha nem elégedett a súlyával, majd úgyis mondja.

2010. szept. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a védőnő mondta,hogy tegyem rá másik cicire is, eddig nem erőltettem soha,gondoltam ha éhes úgyis jelzi majd,csak gondoltam ő biztos jobban ért hozzá,erre tegnap kipróbáltam,és kb 5-ször jött ki neki a tejcsi a száján böfi után egy órán keresztül
2010. szept. 7. 09:51
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
Nem ijeszgetni akarlak, de érdemes megnézetni dokival. Az egyik ismerősnek pont most műtötték a 6 hetesét. A gyomorgyűrűje vastagabb volt, mint kellett volna, így nem ment le a kaja. Bár az ő babája szabályosan hányt. Megműtötték, és most már minden rendben. Állítólag ez elő szokott fordulni, főleg kisfiúknál, 4-6 hetes korban jelentkezik. Nem vagyok orvos, nem akarok diagnosztizálni, de egy rákérdezést megér!
2010. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
22.-én megyünk a 2 hónapos vizsgálatra, akkor mindent részletesen elmondok és megkérdezek a dokitól
2010. szept. 7. 10:19
 6/6 xStefix ***** válasza:
Teljesen egyetértek az elsővel! A tápszert felejtsd el, semmi szükség rá. És jól érzed, valószínűleg jelzi majd neked a babád, ha többre lenne szüksége. Bízz magadban, az anyai ösztön általában jól súg! ;)
2010. szept. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!