Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2hetes a kisfiam és tápszeres...

2hetes a kisfiam és tápszeres pótlást kell adnom neki mert a kezdettöl fogva nincs elég tejem.Ez nagyon megvisel. Más is járt hasonló cipőben? Teljesen kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
Így is lehet belőle egészséges kisgyerek?Nagyon bánt hogy nem tudom megadni neki mind azt a jót amit tejcsivel tudnék.Már mindent próbáltam,(more milk kapszula,homeos bogyó,alkoholmentes sör,tejserkentő tea),de semmi.két ciciből 50et fejek ki,egy-egy alkalommal.Másnak is kellett ilyen korán pótlást adnia?Teljesen meg vagyok már zavarodva,azt se tudom hogy csináljam.Ha nem fejem hanem hagyom hogy kiszívja honnan tudjam mennyi pótlást adjak még?Ha pl.50et lefejek és 90et eszik,adhatom úgy a tejet hogy összekeverem a tápszerrel(50mltejcsi+40ml tápszer),vagy külön adjam oda neki?Ti hogy csináltátok?Bocs a sok kérdésért..
2009. márc. 27. 10:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia. A nagyobbik fiam már 3 hetesen kapott pótlást,sajnos. Engem is megviselt,de ma már látom,hogy fölösleges volt az aggodalom. 5 éves lesz nyáron és egy egészséges nagy fiú lett belőle. Az 5 év allatt,kb. háromszor volt beteg! :) Ne aggódj,nem lesz hátránya a tápszer miatt. A kisebbik fiammal kicsit tovább volt tejem,de 3 hónaposan már ő is kapott pótlást.
2009. márc. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Felejtsd el ezt a sok hülyeséget! Persze, hogy egészséges lesz a babád! A mai tápszerek nagyon jók, nem olyanok, mint szüleink idejében. Szép és egészséges lesz a babád, és elhízni sem fog, ha pontosan adagolod a tápszert a vízbe!

Persze, lehet keverni, a tejet a tápszerrel. Nálam is először megitta a lefejt anyatejet(így pontosan tudtam amennyiséget, mintha szoptattam volna), és ha még éhes volt, akkor kapott tápszert. Mindig nagyobb adagot csináltam, hogy biztos elég legyen a tápszer. Ő úgyis tudja mennyit akar enni, mennyire éhes.

2009. márc. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
4.5hos a kisfiam.3hetes korátol potoltam tápszerrel elöször cici utána tápszer.3 honapig volt tejem igy utána teljesen elapadt.semmiben nem különbözik a többi gyerektöl ugyanugy hizik ahogy kell max annyi a különbség hogy igy cici nélkül hamarabb betg
2009. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
58%
NYUGODJ MEG!! SZívesen segítek neked, mert a szpoptatás a legjobb dolog a világon!Én 4 év négy hónapot szoptattam a 4 gyerekemet. A legfontosabb, hogy te ne aggódj, hanem edd azt, amit nagyon szeretsz, ha gondolod, szívesen meglátogatlak, én Pesten lakom.Ha túl sok a gondod, tedd most félre, mert legfontosabb a baba, és Te! Semmin ne izgulj, csak pihenj, és igyál sok almalét, vagy amit szeretsz, és olyan ételeket fogyassz, amit nagyon szeretsz, de semmiképpen ne végezz túl sok házimunkát a látogatók miatt, meg ilyesmi. Egyszer, a második fiammal el akart apadni a tejem. Én elhatároztam, hogy ezt nem hagyom, és kértem a férjemet, hogy vegyen nekem egy csomó almalét, meg vaníliás karikát, és azon éltem, a gondokat átadtam NEKI, és a tejem visszajött, olyannyira, hogy majdnem 2 éves koráig szopott. Most ő a legszebb, legokosabb, legintelligensebb, legszuperebb gyerekem..Ha akarod, képet is küldök róla..
2009. márc. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Még megpróbálhatnád a kecskeruta fű teát! Nagyon sokat dícsérik!!!


Sok sikert, és fel a fejjel!

10 hetes anyuka

2009. márc. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én soha nem tudtam 50-nél többet kifejni, ezért nem is próbálkoztam vele sokáig. 2 fiam van, mindkettő 2 óránként szopizott 2-3 hón. koráig. Soha nem méregettem őket, elég volt, hogy jókat aludtak evés után. Az első fiamnál kb. 2 hónapos korában előfordult, hogy minimálisat hizott(kb havonta jártunk védőnőhőz 5h. koráig). Ekkor irtak tápszert, de nem tudtam belediktálni, hát szoptattam tovább. Következő mérésnél azt hitték a tápszer megtette hatását, megint hizott... Nem mondom, hogy nem estem soha kétségbe. Még a második fiamnál is el tudtak bizonytalanitani, mert hasfájós volt és biztos azért sir, mert kevés a tejem. Most 2 éves, ahogy visszanézem a csecsemőkori képeit, milyen duci volt... Az első fiam viszont mindig az alsó súlyhatáron mozgott, de most is inkább szikár. Ő az apja családjára hasonlit, ott a pasik is soványak.
2009. márc. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Szoptasd minden alkalommal mindkét mellről.És beindul, mint a gép!! Az anyatej az pótolhatatlan, abban immunanyagok vannak.És ne aggódj! Ha tudsz, imádkozz érte, hogy visszajöjjön a tejed. A háború alatt egy kórházban voltak szopós kiscsecsemők, akinek nem volt édesanyja. Nem volt mivel táplálni őket, de a nővérek nagyon szerették volna, ha a babák életben maradnak, és ...Megindult a tejük..És a nővérkék szoptatták más mama által szült babákat..Látod, az együttérzés beindította a tejüket. Nem tudnak olyan "modern" hiper-szuper tápszert készíteni, mint az édesanya teje, a véredből..A nővérkés történetet egy védőnőtől hallottam.Szia! sindy69@mailbox.hu -n felvehetjük a kapcsolatot, ha gondolod!! Minden jót a babának, sok tejet édesanyjának!
2009. márc. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok biztató választ!
2009. márc. 27. 11:14
 9/14 anonim ***** válasza:
Ismét az első vagyok. Igazuk van az elöttem szólóknak,hogy tégy meg mindent,hogy legyen tejed,hisz az a legjobb. DE,ha mégsem jön össze,mert van ilyen,akkor ne legyen lelkiismeretfurdalásod a tápszer miatt. Nem árt a babáknak,nem lesz tőle betegesebb,és el sem hízik tőle. Fel a fejjel,és csak nyugi!!! Ez a legfontosabb!!! :)
2009. márc. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Szia!

Nekem is ugyanez a problémám. Bármit csinálok, nem akar beindulni a tej. Sajnos a kislányomnak türelme sincsen szopizi, hiszen nem jön belőle szinte semmi.

2009. márc. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!