Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet kiszámolni mennyit...

Hogy lehet kiszámolni mennyit szopizik 2 hetes kisfiam?

Figyelt kérdés
A kórházban ilyen 20,30,40,később 120akról beszéltek.Ezt otthon hogy tudom kiszámolni?Ha pl szopi előtt 3,82 kaja után pedig 3,91?
2010. szept. 10. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Tiszta sor, akkor 90 ml-t evett, ez tök jó az ő korában. :)
2010. szept. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De hogy jött ez ki?
2010. szept. 10. 12:47
 3/6 xStefix ***** válasza:

3910-3820=90gramm (Pucér súly evés után-evés előtt)

Mérd még egy ideig, ha gondolod, de ne merülj bele nagyon, mert egyrészt nem pontos, másrészt nem mutat semmi fontosat. Arról nem is beszélve, hogy a baba szopi alkalmával nemcsak eszik, hanem cumizik is, ami pedig nem ad mérhető mennyiséget (de erre is nagy szükség van). Ha nagyon behergeled magad a méregetésre, előfordulhat, hogy egy cumizás miatti kisebb tejmennyiséget rögtön és rosszul akut tejhiánynak értelmezel és indokolatlanul pótlást adsz neki. Nem egy anyukánál okozott ez már komoly gondokat..!

2010. szept. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ezt a hibát én is elkövettem, hogy mindig méricskéltem a picimet evés előtt/után hetekig. Csak arra volt jó hogy szétstresszeljem magamat rajta, ha csak 50-et evett meg. A baba tudja mennyi kell neki, be fog állni a kereslet-kínálat addig tedd akkor cicire ha kell neki.
2010. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell pucérra vetkeztetni. Csak ugyanabba a ruhába mérd utánna is. Ja, az 90ml
2010. szept. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szoptatás után nagyobb a súlya és ha ugyanabban a ruhában, pelusban stb méred meg, akkor csak a tejtől növekedhetett a súlya, tehát a 2 közötti különbség adja a szopizott tej mennyiségét.


Egyébként tényleg tök pontatlanok a mérlegek ilyen kicsi mennyiségnél és amúgy is fölösleges méregetni, mert nincs jelentősége, hogy konkrétan hány grammot szopizik egy baba.

2010. szept. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!