Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A babám 11 hónapos és szopizik...

A babám 11 hónapos és szopizik. A menstruációm még nem jött meg. Így nehezebb lesz teherbeesnem? Szeretnénk újabb babát.

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem feltetlenul, de akadalyozhatja a szoptatas a peteerest a prolaktin miatt.
2011. szept. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól is függ, h hányszor szopizik. Lányom 1 éves volt, amikor 8 szopból csak 4 maradt, ekkor meg is jött a mensim. Következő hónapban már nem tudott megjönni, mert már ott volt a pocimban a kistesó. Aki már lassan meg is születik, 34hetes kismama vagyok.
2011. szept. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alkati kérdés, hogy kinek mikor jön meg szoptatás alatt, kinek hogyan rendeződik át a szervezete, hormonszint, stb. Ezt első gyermek után még nem tudhatod.

Nálam egész addig, amíg a gyermek minimálisat is de szopott, addig én nem menstruáltam, teherbe esni a kistesóval nem tudtam. Így a babám teljes leszoktatása után jó pár hónappal állt vissza a peteérés és a hormonháztartás, amikor is sikerült teherbe esni megint.

De van akinek, szoptatás alatt menstruáció nélkül - elkapva az első peteérést - sikerül teherbe esni, vagy amikor már menstruál az ember lánya, akkor már megvan az esélye. De mint mondtam ez teljesen egyén függő.

Nekem az orvosok sem segítettek, a gyerek orvos kifejezetten haragudott, hogy ha van tejem miért akarom a gyereket leszoktatni... a nőgyógyász meg azt mondta ne siettessem a dolgot, majd rendeződik a peteérés. Meg amúgy is egy teherbe esésre simán lehet számolni egy évet, mert még az egészséges embereknél is benne van a pakliban ez az időintervallum.

Most a második gyermekem 16 hónapos lesz, szopik és még nem jött meg a menstruációm!! De most ez már nem zavar mert nem szeretnék harmadikat :-)

Nektek viszont sok sikert!

2011. okt. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!