Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » More milk kapszulával kapcsola...

More milk kapszulával kapcsolatban tapasztalat? Használ?

Figyelt kérdés
Múlt héten beteg voltam, majdnem egész héten magas lázam volt, és sajnos a tejem megcsappant. Fele annyi van, amennyi eddig volt, éppen hogy egy adagnyit le tudok egyszerre fejni. Tudom, hogy a legjobb szaporító a baba, de sajnos nemnagyon megy a szopi, nem tudtuk megtanulni és elég nyögvenyelős, ezért fejt tejet kap. Eddig lefejtem 1 alkalommal 3-3.5 dl, most jó ha 130ml sikerül néha, de inkább csak 100. A kisbabám 3 hetes, pont mostanában lesz növekedési ugrás, mikor többet fog igényelni, de ha így marad, akkor sajnos pótolom kell majd. Iszom a Karamalz sört, Laktoherb teát, és most vettem ezt a kapszulát tegnap, napi 4x1et kell bevennem. Még nincs egyiknek sem hatása, de persze gondolom kell pár nap. Volt valaki hasonló helyzetben? Meddig tudott még anyatejet adni? Ja és a tejem is betegség előtt jó zsíros sárga volt, most meg hó fehér :/ el vagyok keseredve, nemnagyon szeretném tápszerezni

#anyatej #Moremilk
2021. márc. 13. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem pénzkidobás volt az összes ilyen dolog.
2021. márc. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Szia! Remélem, már jobban vagy. Azt javaslom, hogy minél előbb vedd fel a kapcsolatot IBCLC szoptatási tanácsadóval, mert ezt a helyzetet nem lehet sajnos így interneten keresztül nagyon megoldani, ahhoz elég speciális. Ő személyesen (vagy most sokan online is dolgoznak) meg tud nézni, segíteni a mellrehelyezésben, hogy meg tudjon tanulni mellből is hatékonyan szopizni.


Addig is, az első 6 hét hormonálisan nagyon fontos a tejtermelésben. 24 óra alatt legalább 8x kéne szopiznia a babának vagy fejni, ebből legalább egyszer éjszaka. Azaz, ha ő 4x szopizik hatékonyan (!), akkor 4x kéne még mellé fejni. Ha nem hatékony, akkor minden szoptatás után fejni kellene. Egy-egy fejés alkalmával mind a két mellet legalább 10-15 percig fejni, akkor is, ha nem jön belőle semmi már. Ne a legmagasabb fokozaton, ha az fáj - azon a fokozaton, ami nem okoz fájdalmat már.

A 8 alkalomból 1x lehet csinálni szaporítófejést, amikor felváltva fejed a melleket 7-7-5-5-3-3-1-1 percig.


Illetve, ha cumit vagy cumisüveget használtok, azt érdemes volna elkerülni, hogy ne rontsa tovább a szoptatási technikáját. Cumi helyett, ha nem komfortszopizik, hasznos lehet a hordozás (akár apára kötve), cumisüveg helyett pedig szoptatásbarát eszköz (például fecskendő, ami fillérekért kapható a patikában).


Ezek tényleg csak ilyen "gyors tanácsok" addig is, amíg IBCLC-vel nem találkoztok, de minél előbb vedd fel valakivel a kapcsolatot, aki segíthet a babádnak visszatalálni a mellhez.

www.szoptatasitanacsadok.hu


Sok sikert nektek!!!

2021. márc. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a more milk volt az egyetlen, ami bevált. Elköltöttem egy rakás pénzt más kapszulákra meg teákra. Ezzel kellett volna kezdenem. Ahogy elkezdtem szedni, már másnap éreztem a hatását.
2021. márc. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Moremilk alapja a görögszéna.


Nekem bevalt, de simán görögszéna kapszulát vettem töredék áron bio boltban

2021. márc. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!