Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Leválasztás - Hogyan?

Leválasztás - Hogyan?

Figyelt kérdés
2,5 éves, főleg már csak altatásnál kéri. Olyanok tapasztalata érdekel akik hasonló cipőben jártak. Hogyan? Ha gy viselte? Minden erdekel. Köszönöm!

2022. febr. 6. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazából már nem volt vészes.


Èn próbáltam korábban is, ahhoz képest a hisztik elmaradtak, viszont hónapokig kérte utána még(3-ig minimum)

De csak kérte, nem társult mellé hiszti.


Leválasztás:


Cici előtt elmondtam neki, hogy ez az utolsó, nem lesz több.

Nem adtam kèrlelésre sem többet.



Most a kicsivel vagyok hasonló cipőben, ő most lesz 2 éves.

2022. febr. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Összeszedtünk egy csúnya hányós-hasmenős vírust, a fiamon sajnos a hányós rész jött ki jobban.

Egy pár nappal később kaptam a begyulladt fogamra gyógyszert, és megbeszéltem vele, hogy sajnos most nem tud cicizni, mert beteg lehet, és újra hányni fog. Ez hatott, elsőre megértette. Odabújt, simogatott, de nem akart szopizni már. Onnantól, gyakorlatilag egy fél perc alatt, teljesen leszokott.


Az esti-reggeli összebújós rutin viszont megmaradt.

2022. febr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk egy megfázás miatt hagyta abba a cicizést, kb 2,5 éves volt ő is. Éjjel volt, tele volta az orra, cicizni se tudott, mert nem kapott levegőt akkor. Mondtam neki, hogy fújok az orrába, de elkezdett sírni, hogy ő azt nem akarja. Mondtam neki, hogy jó, de akkor cici sincs. Azt mondta oké, elfordult és aludt tovább. Miután meggyógyult, egyszer kétszer még bepróbálkozott, de mondtam neki, hogy eddig se kellett, akkor ezután se kelljen. Aztán már nem kérte.
2022. febr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Enyém 16 hónapig igény szerint szopizott. Viszont 18 hósan bölcsis lett, mert ekkor tudtam visszamenni dolgozni. Szóval le kellett építeni azt, h ő diktál. Meglepően könnyen, 2-e nap alatt átállítottam, h "csak" napi 5x kapja meg és én mondom meg, mikor. Ettől olyan ütemben apadni kezdett a tejem, h 2. hét végére már csak reggel-este volt elég. Ezt meg is tartottuk kb. 22 hónapos koráig. Jöttek a bölcsis betegségek, amik persze engem jobban meggyötörtek, mint őt, ahogy ez lenni szokott, és egy egyhetes lázas-hanyós etap alatt kényszerűen nem tudtam szoptatni, mert nem voltam olyan állapotban, hát, sajnos így ért véget. De már az uccsó 2 hónapban amúgy is azt éreztem, hogy csak cuminak használ, de tuti nem jön már tej... Csak pár csepp. Nekem az volt inkább meglepő, hogy a cicifüggés (napi 10-14x) és az általam korlátozott bevitel között mennyire kicsi idő elég volt. Ha ezt tudom, előbb megléptem volna...
2022. febr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ.
2022. febr. 6. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!