Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől hízik az ember a szoptat...

Mitől hízik az ember a szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Két hónapos a babám, szoptatok, de keveset eszem, keveset alszom mégis híztam a szülés utáni súlyomhoz képest, császárral szültem, a hasam is még elég nagy. Az nőgyógyász szerint minden rendben van, de nem értem mitől híztam, amikor már fogynom kellene.
2010. szept. 10. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hormonok és anyagcsere szerintem.

Én fogytam, pedig zabáltam, én sem értem mitől függ ez.

2010. szept. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom hogy fogyunk. Én is fogytam
2010. szept. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Alkat kérdése, de a hormonok miatt van igen. Nálad azok termelődnek, amitől hizol. Amúgy pedig teljesen normális, mivel az a reakciója a szervezetnek, hogy tartalékolni kell a babának, hogy legyen elég tej és energia.
2010. szept. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Jo neked hogy hizol en csak fogytam es fogytam ,jo igaz alig ettem de megis miota megvolt a pici lanyom egeszen addig fogytam amig 75 kilorol lefogytam 55 kilora.Es meg most sem nagyon hizok pedig mar 7 hos terhes vagyok lassan.A lanyom meg ket eves lesz 3 het mulva.Az elso terhessegem 60 kiloval inditottam.a mostanit meg 55-tol es most vagyok olyan 60 korul.Jo tudom hogy nemtudtam segiteni de ugyereztem hogy kene irjak.Minden jot es jo egeszseget mindenkinek!!!!
2010. szept. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is fogytam vagy 20 kg-ot.Bár én fejek!

2010. szept. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szülés után sokan (én is) szednek fel azért, mert a szervezetnek nagy stressz, hogy eltűnt pár perc alatt 5-6 kg. (baba, magzatvíz, méhlepény...) Ilyenkor elraktároz egy kicsit, aztán idővel lemegy a tejjel. Nyugi!

Fontos, hogy ne keseredj el, ne koplalj, de továbbra is figyelj, mit eszel, hogy tej legyen!

2010. szept. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Jó, még írjátok be 50-en, hogy fogytatok! (-:
2010. szept. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kb. csak 2-3 hónappal szülés után kezdtem fogyni, pedig szoptattam. Szintén császárral szültem, 10kg-ot híztam terhesség alatt, nem maradt sok rajtam, de ami volt, az is nagyon zavart, főleg a hasamon. Aztán kb.4 hónappal szülés után észrevettem, hogy minden a régi,lement az a pár kg felesleg, és onnantól már inkább próbáltam tartani a súlyomat. Szerintem ha Nálad is egyenesbe állnak a dolgok, megszokja a szervezeted az új helyzetet, és nem eszel a szükségesnél többet, be fog indulni a szoptatás jótékony, fogyasztó hatása. :) Emellé persze nem ártanak a maratoni séták, amik jót tesznek testileg, lelkileg!

2010. szept. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én híztam kb 3 kilót. Most már csak kevés tejem van, remélem nem indul be a hízás még jobban! Pedig nem ettem sokat, annyit mint terhesség előtt. De ne egyél keveset, mert az hatással lehet a tejtermelésre is!
2010. szept. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

22:46, igazad van, bocs :)


Bár ez nem vígasztal gondolom, de körülöttem mindenki hízott, barátnom 5-6 kilót csak, átlagosan evett, egyik sógornőm meg 13-at hízott, pedig alig evett. Tényleg érthetetlen számomra is.

2010. szept. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!