Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges, hogy szoptatás...

Lehetséges, hogy szoptatás alatt is kívánós az ember?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt jóformán rá sem tudtam nézn az édességre, nem kívántam, pedig eléggé édes szájú vagyok.Mióta szoptatok annyira kívánom az édeset, hogy az nem igaz!Próbáltam már, hogy nem eszek vagy csak keveset, de teljesen kivagyok, és nem is tudok másra gondolni csak egy kis csokira, de már egy pohár tea, vagy egy kis porcukros grizes tészta is jólesik...
2011. jan. 29. 15:48
 1/5 xStefix ***** válasza:
89%

Miért ne? :)

Ilyenkor megemelkedik a kalóriaigény (kb. +500 kcal naponta), ill. a szénhidrátdús ételek (elviekben) segítik a tejtermelést.


Én azért azt javaslom neked, hogy próbáld valamennyire kontroll alatt tartani az éhséged, és inkább természetes édességeket (pl. gyümi!!) enni, mint csokit, kakaót, finomított cukrot! Ne üres kalóriákkal orvosold magad, mert csak még éhesebb leszel (a fel-le ugráló glükózszint "téves" éhségérzetet kelt) és pikkapakk fel fognak rád jönni a kilók... És/vagy egyél több élelmi rostot tartalmazó ételt, mert az jobban eltelít.

2011. jan. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát igen... Én pont annyira voltam, mint terhesség alatt. Az eredmény persze plussz 5 kiló lett...
2011. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én várandósság alatt nem voltam kívánós, szoptatás alatt viszont épp úgy, mint te. folyton édességen töröm a fejem. a sok csokitól bukós lett a babám, úgyhogy azt nem ajánlom. én szoktam pudingot, joghurtot, kekszet enni ilyenkor. szerencsére nem hízom.
2011. jan. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szoptatás alatt még kívánósabb lettem, mint a terhességem alatt. Főleg a csokit kívánom, minden szoptatás után ennem kell egy kis édességet. 11 hónapos baba anyuja
2011. jan. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

örülök, hogy nem vagyok egyedül:)valahogy nekem ezek a teljes kiőrlésű cuccok és társai nem jönnek be...nálam valahogy nem úgy működik, ugyan úgy éhes vagyok.

viszont mostanában én is pudingot eszek, meg kekszeket, az jó:))Remélem nem fogok sokat hízni,mert most eszem ágában sincs fogyózni:)

2011. jan. 30. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!