Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sűrű szoptatás 2 éves tesó...

Sűrű szoptatás 2 éves tesó mellett, működhet?

Figyelt kérdés

Nemsokára itt a 2. baba, sajnos császármetszéssel és nagyon félek, hogy nehezen indul majd be a tej és nem tudom mit fog szólni a "nagy" a gyakori szoptatásokhoz.

Annak idején az első hetekben ő is sokszor 2 óránként szopizottés csak később kezdte el magának "ritkítani" bár tudom, hogy minden gyerek más :)


Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy a 2 évesek, mennyire tolerálják az állandóan anyám lógó tesót?

Az oké, hogy bevonom őt mindenbe, pelenkázás, fürdetés stb, na de a szoptatásba?! Jól jönne egy-két jó tanács, mert nagyon pánikolok (bár itthon titkolom:) ) !


2010. szept. 11. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Igaz,én már elég régen szültem,de talán hasznát veszed a tapasztalatomnak.

Nem szoptattam 2-2,5 óránál sűrűbben,és már 1,5 hónaposan leszoktattam az éjszakai szopiról. Így az éjszakáink is elég nyugodtan teltek ( egy szobában aludtak mindketten),és a pici sem lett hasfájós. Az ő gyomrának is kell a tej feldolgozásához idő!

Amikor pelenkáztam,ott állt mellettem,megfoghatta-puszilhatta a lábacskáit stb. Ilyenkor mindig arról beszélgettünk,hogy ő is ilyen pici baba volt,milyen jó,hogy ő már nagykislány és ilyen sokat tud segíteni,stb. Vagy szopikor,hogy a tesó még nem tud mást enni,mert megfájdulna a hasa. De ha sokat szopik,akkor nem sokára nagy lesz ő is,és tudnak együtt játszani. Már 3,5-4 hónaposan megkezdtem a hozzátáplálást. Mindig annyi almát reszeltem le a babának kekksszel,hogy a "maradékból" a nagyobbnak is jusson. Ugyanígy a későbbi ételekkel is.

Soha nem "haragudott" a kicsire. Sőt,ha sírt,akkor a nagyobb beszélt neki,hogy mindjárt jön anyuci,tisztába tesz stb . Vagy éppen jött szólni,hogy sír a Tesó.

Ne pánikolj,nem lesz semmi baj,ha a nagyobb nincsen elkényeztetve.

Jó szülést kívánok neked!

2010. szept. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:
75%

Az előzővel csak annyiban értek egyet, hogy érdemes bevonni a nagytesót is a kicsi körüli teendőkbe - de ezt te is tudod, írtad. Az összes többi (szopi széthúzás, éjszakai szopiról leszoktatás (ójaj), korai hozzátáplálás) viszont teljesen szembemegy a szakmai ajánlásokkal és részben elterjedt tévhiteken alapszik. Egyáltalán nem támogatja a hosszabb távú szoptatást vagy egyáltalán a szopi időleges fenntartását sem. :(


Én még csak egygyerekes vagyok, de utánakérdezek a tanácsadóknál, hogy hol találok neked a témához hasznos linkeket. Biztos van, csak most nem rémlik és nincs időm kikeresni... (Egyébként engem is érdekelni fog majd a téma.:)

2010. szept. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk a nagy 21 hónapos, a kicsi 5 hetes. Én is császárral szültem. Náluk nincsen gond az etetésekbőláltalában eljátszik viszonylag nyugodtan. Szerintem ez attól is függ, hogy "tud"-e egyedül játszani vagy mindig Te ülsz mellette. Mostanában rájött, hogy ha etetek kevésbé figyelek rá és néha ilyenkor rosszalkodik (pl kihúzza az összes popsitörlőt). De szopi közben is lehet vele foglalkozni, szóval tartom, kérdezgetem. Mi az első héten csiszolódtunk össze, akkor jó volt, hogy jött anyu és segített. Én császár után attól féltem, hogy hogy fogom a nagyot fektetni, lépcsőn hozni-vinni. De mindenben nagyon partner volt. Kitartás, sokkal könnyebb lesz mint gondolnád! üdv,
2010. szept. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. például mi még azt is csináljuk, hogy akkor tévézhet egy kicsit a nagy. Egyébként nem engedjük a mesét sem, de ilyenkor kicsit nézheti.
2010. szept. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:
Közben a hordozókendő jutott eszembe, mint hasznos segédeszköz. Ebben nyugodtan magaddal viheted a picit is oda, ahová a naggyal mész, és közben mindkettővel tudsz foglalkozni, ahogy ők szeretnék.
2010. szept. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!