Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nyelvfék 3 hónapos babát...

Nyelvfék 3 hónapos babát mennyire korlátozza a szoptatásban?

Figyelt kérdés

Belefárad a szopiba, bealszik. Lehetséges hogy nem jó technikával szopik? Első két hónapban nem volt gond. Azt mondták hármas számú nyelvfék, nem tudom ez mit jelent és azt sem hogy korlátozza-e őt a szopiba?? Súlya stagnál egy ideje vagy éppen piciket megy feljebb. Utolsó mérésem 10 nap alatt 40 grammot hízott úgy hogy óránként cicin van.

Magánba elvisszük fül-orr-gégészhez de csak a jövő héten.


2022. febr. 12. 11:49
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, nagyon kíváncsi voltam erre a hármas típusúra mert sehol sem találok semmit róla, de a lényeg hogy meg tudják csinálni. Szoptatási tanácsadó szerint nem fognak vele semmit sem kezdeni…
2022. febr. 12. 19:29
 12/22 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet? Megoldódott a probléma?
2022. márc. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Szia, köszi hogy érdeklődsz! A nyelvféket lecsippentették neki, de sajnos nem oldódott meg a probléma. Még mindig nagyon keveseket eszik 😓
2022. ápr. 2. 15:26
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Mihez képest keveset?

Töltsd le a child growth tracker nevű alkalmazást. Be tudsz írni dátum szerint minden súly adatot, ott láthatod egyben, hogyan változott a súlya a születésétől. Segédvonalak mutatják az ideális súlynövekedést. Ha attól nem tér el lényegesen, akkor nem kell aggódni. Ez egy magyar berögződés, hogy a dagadt baba az egészséges.

2022. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnéztem az alkalmazást. Alsó vonal fölött van az értéke picivel. Az a baj, hogy én is látom valami nem stimmel csak nem tudom mi… tápszerrel lehetetlen megetetni, már több fajtával próbálkoztunk de nem kérte, tejfehérje allergiás lett így még jobban szűkölt a kör. Védőnő és gyerekorvos javasolták a hozzátáplálást, de az sem megy nagyon. Van hogy rendesen kihányja a kajcsit, félelmetes. Anyatej van valamennyi még, azt erőltetem sokszor, de van hogy azt sem hajlandó enni. Aggódok, de remélem nincs semmi baj vele.
2022. ápr. 2. 16:16
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Gasztroenterológia, dévény, gyógytorna?

Ha ennyire nem eszik, én elindulnék ezen a vonalon is.

Lehet, hogy valamilyen izom letapadás miatt nem komfortos neki az evés. Vagy esetleg szervi gond okozza.

2022. ápr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Tesóméknál pont ugyanez volt. Nyelvfék felcsippentés nem hozott áttörést. Elvitte dévényeshez és kiderült feszes az arcizma. Azóta nagyon nyomja a szopizást a kis törpe :D
2022. ápr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a tanácsot, már hétfőn cselekszem! És ami nagyon furcsa az az hogy éjjel szépen szopizik és akkor amikor aludni menne. Az utóbbinál egy kis hiszti van de valahogy lenyugtatom és hajlandó enni/aludni. Örülök hogy írtatok!
2022. ápr. 2. 22:35
 19/22 anonim ***** válasza:
Fogzással hogy álltok?
2022. ápr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Alsó kettő áttört, csak a hegye látszik. Valószínű az is zavarja, de nem hiszem hogy emiatt szenvedünk már 3 hónapja…
2022. ápr. 3. 08:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!