Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos a babám és nagyon...

3 hónapos a babám és nagyon fáj a szoptatás még mindig. Az ínyével annyira szorít, hogy csillagokat látok etetés közben. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Már látta szoptatási tanácsadó, dévény és tornász, de semmi javulás.
2017. máj. 13. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
En vettem bimbovedot, azzal nem fajt es tokeletesen tudott vele szopizni rogton! Nekem is ugyanez volt a baj, nagyon raszoritott, de a vedo megoldotta a problemat. Bababoltban lehet kapni, dupla csomag volt az enyem, parezer forint.
2017. máj. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Helytelenul állhat a szájában. Majd figyeld hogy a bumbod nem e el van hajolva szopizásnál.


A bimbovedot nagyon nem ajanlom, borzaszto erosen kell ugy a gyermeknek szivni. Igy is nagy munkát végeznek, nem art neha az áll alatti csontnál masdzirozgatni őket

2017. máj. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell erosen szivni. A fiam sokkal tobbet tudott vele kiszivni mint nelkule. (Tudom mert mernem kellett, kicsi volt a baba). Ugy van kialakitva, hogy ne okozzon gondot a hasznalata a babanak sem.
2017. máj. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valahol irják, hogy nem csak a tejet kell olyankor szivniuk hanem magát a nellbimbot is, hogy a mimbovedőbe "vákumozodjon"
2017. máj. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát a bimbóvédőt már próbáltam, még fájdalmasabb a szoptatás, pedig az első gyereknél jól működött azzal és anélkül is. Most a szorítással van a gond, amiatt roncsolja a bimbómat is. Nem tudom hogyan lehetne rávenni, hogy ne feszül jön úgy rá, mert a kis öklét is szorítja közben.
2017. máj. 15. 07:47
 6/8 F. Eszter ***** válasza:

Kapott cumisüveget vagy játszócumit valaha is? Azok bezavarhatnak.


Így látatlanban az a legvalószínűbb, hogy sok a tejed, vagy erős a tejleadó reflexed, vagy mindkettő.


Milyen pózban szoptatsz? Próbáltad már, hogy a hasadra fekteted (hasra) a babát? Így felfelé kell áramlani a tejnek, és nem tud annyira folyni. (a gravitáció segít :D) Ha a baba rászorít a bimbóra, sokszor a tejfolyamot akarja csökkenteni.


Ha erős a tejleadó reflexed, akkor csak egy ideig ömlik a tej, de ez is kiválthatja ugyanezt a reakciót. Amikor érzed a reflexet, vedd le a babát, fogd fel egy textil pelussal a tejsugarat, majd mehet vissza a baba enni.

2017. máj. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Fekve szoptatok, a hasamon szoptatást már próbáltam, de bele akár fulladni a cicimbe a bébi, ha még oldalra fordítja a fejét, akkor még jobban cibálja a mellbimbómat. Egyébként ez az erős harapás szinte csak a jobb cicimre jellemző.

Cumit elalváshoz kap, cumisüveget még sosem kapott.

2017. máj. 19. 06:20
 8/8 anonim ***** válasza:
32%
egy büdös nagy pofon, majd abból tanul
2020. szept. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!