Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hormonális gyógyszer hatással...

Hormonális gyógyszer hatással van a szoptatásra?

Figyelt kérdés

Jelenleg 28 hetes terhes vagyok, szeretném majd legalább fél éves koráig szoptatni a babát, ha lehetséges, de olyan betegségem van, amire hormonális gyógyszert kell szedni. Az orvosom azt mondta ő azt javasolja a szülést követő 6 hetes kontroll után kezdjem is el újra szedni a gyógyszert. Utána fogok tudni szoptatni?

Tudom hogy a dokit érdemes megkérdezni, meg is fogom vele beszélni, csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi, aki esetleg volt ilyen helyzetben.


2022. febr. 14. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen hormonális gyógyszer?

Fogamzásgátlo pl?

2022. febr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyógyszer?

Így, hogy nem írod le, nem tudunk róla semmit. Van olyan, amit lehet, de van olyan is, amit ellenjavalt, túl kevés az info.

2022. febr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, hormonális fogamzásgátló vagy spirál. Endometriózisom van, elég kiterjedt, az orvosom szerint a szülés után mindenképp szednem kell valamit, hogy ne térjen vissza a betegség és ne legyen újabb műtétre szükségem.
2022. febr. 14. 14:07
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapja szültem, en szedek fogamzásgátlot.

Vannak olyanok, amiket szoptatas alatt lehet

Csak hozzáteszem, ezek joval szarabbak, mint amit szülés elött szedtem.


1#

2022. febr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Endometriózissal más esélyed nincs csak a fogamzásgátló.


Már ha szeretnél még gyereket, nem szeretnéd hogy ha eddig nem is voltak később szörnyű fájdalmaid legyenek, nem szeretnéd hogy 2-3 évente műtsenek és hosszú távon szeretnéd megtartani a méhed és a petefeszkeid.

2022. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!