Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azokhoz szólna a kérdésem,...

Azokhoz szólna a kérdésem, akik nem akartak szoptatni, de aztán X ideig mégis megtették. De azok is írhatnak a témában, akik sosem szoptattak? Okozott e nehézséget a hozzáállás?

Figyelt kérdés

Tehát okozott e nehézséget a hozzáállás? Meg e nehezítette az, hogy mondhatni kényszerből csinálja az ember? Személyes vélemények érdekelnének.


Köszönöm szépen előre is a segítséget!


2022. márc. 8. 14:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Volt egy nő az egyik kismamacsoportban. Azt mondta, hogy gyűlöl szoptatni, de egy éves korig szoptatja, mert tudja, hogy az a jó a babájának.


Én ha nem akarnék, akkor megpróbálnám az időre etetést, semmi komfortcici... Ez valószínűleg odavezetne, hogy nem alakulna ki megfelelően a kereslet-kínálat és hamarosan átállhatnánk tápszerre. Azt hiszem legalább azt tudnám mondani, hogy én megpróbáltam.


Szerintem nem való mindenkinek a szoptatás. És hát ez van. Ha meg emiatt valaki nem néz rá jó szemmel... hát, írjon a pápának. 🤷

2022. márc. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
#1 Rengeteg véleményt olvastam már (ezen az oldalon és máshol is), de valahogy nem jött meg a kedvem hozzá. Eddig, papíron😅, úgy vagyok vele, hogy megpróbálom, hátha nagy csoda történik velem. Természetesen tudom, hogy az esély erre nem túl sok. Ami főleg zavar, az az, hogy van egy véleményem erről, amire olykor azt kapom, hogy de "szoptatni milyen jó érzés". Kaptam egy könyvet is a sógornőmtől, a címe "Milkfactory". Mondanom sem kell, ki sem nyitottam. Pedig nem csak a szoptatásról van szó benne. Egyszerűen a nyavalyám van az egésztől, főleg mikor olyanokat olvasok, hogy egész nap szoptat az anyuka, hogy kialakuljon az általad is említett kereslet-kínálat. Nem akarok én így érezni, de bármikor belegondolok, kb. magamat látom, mint egy Fejős tehenet...😕😟 Arról nem is beszélve, hogy én leszek a babával, semmilyen segítségem nincsen, aki majd átveszi bármikor is. Megijeszt ez az egész, a szoptatás pedig még inkább kisajátít engem, mert ugye más nem csinálhatja. Lehet gyogyós vagyok, már azt sem tartom kizártnak. Másnak megy simán évekig, én meg itt kínlódom.
2022. márc. 8. 15:01
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Én nem szoptattam.

Próbáltam, fejtem is, de annyira rossz volt az egész, olyan rossz érzések lettek bennem, még a gyerek felè is, hogy 3 hónapos korában azt mondtam, ez nem ér annyit. Sajnálom, ez van. Minden részét utáltam: az érzést, a tudatot, a fájó mellet, a csöpögő ragadó tejet, stb.

Amióta tapszert kap, ki vagyunk simulva mindketten. A gyerek is érezte szerintem, hogy ez nekem nagyon nem jó.

És pontosan tudom, hogy honnan indult:

Terhesen látogatni voltunk szintén egy közeli rokon kismamàt a szülészeten (akkoriban még lehetett látogatni). A szobában volt egy asszony, aki a mellette fekvő gyerekét nem vette ki a bölcsőből, hanem fölé hajolt, és a borzasztóan kinéző, zsákszerű mellét a kisbaba szájába lógatta. Egyszerűen ha eszembe jut ez a kép, a rosszullét fog el. Ahogy ezt megláttam, rögtön mondtam magamnak, hogy na ezt nem.

Próbáltam becsülettel, mert tudom, hogy az anyatej mindennel többet ér, de bevallom, vállalom, saját döntésre hagytam abba.

2022. márc. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Jah, és nekem is a fejőstehén attitűd ami bántó nagyon. Tudom, hogy van akinek ez nem gàz, de én már már nem is nőnek, hanem egy fejőstehénnek éreztem magam. Akit nem az határoz meg, hogy mit csinál, mit dolgozott előtte, milyen iskolái vannak, mi a hobbija, stb, hanem hogy van e teje. Utáltam a kérdést is: van tejed?
2022. márc. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem akartam, taszított az egész, megpróbáltam és olyan könnyen ment, hogy aztán szoptattam kétszer ~fél évig, akkor mindkét gyerek elkezdett tápszert kapni és maguktól elutasítottak. Soha egy seb nem volt a mellemen, soha nem volt mennyiségbeli problémám, mellgyulladásom vagy tejkövem meg nem tudom milyen szoptatós kín van még amiket csak hallásból ismerek, szó szerint semmilyen kellemetlenséggel nem járt számomra pedig gyűlöltem az egészet.
2022. márc. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
#3 Megmondom az őszintét, terhesség előtt nem volt fogalmam arról, hogy mennyire a központban van ez a téma. Én sosem kérdeztem meg senkitől, hogy hogyan táplálja a gyermekét, persze volt olyan, hogy magam láttam, hogy szoptat az anyuka. De hogy van e tejed kérdést stb sosem tettem fel senkinek, nem is gondoltam, hogy téma. Az általad leírt kórházi példából is lejön, hogy valaki tényleg könnyen veszi, nem okoz egyáltalán nehézséget számára a dolog (ami jó dolog, jó nekik). Néha úgy érzem, hogy a környezetem sem ért meg. Sokan úgy gondolják, hogy hát nő vagy, tudnod kellene ezeket a dolgokat, a mellünk erre való, ez a természet rendje. Mikor a baba megszületik is hallottam, hogy automatikusan mellre nyomják, igen, nyomják, nem is kérdeznek semmit - itt az oldalon olvastam sokszor. Tehát lejön, hogy ez a rendje, tetszik vagy sem.
2022. márc. 8. 15:39
 7/20 A kérdező kommentje:
#5 Örülök neki. Bár a próféta beszélne belőled és nálam is így lenne! És (ha megkérdezhetem) mennyi ideig szopott a baba napi szinten?
2022. márc. 8. 15:42
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Onnantól, hogy az aranyórán betömték a mellemet a szájába már természetesnek vettem
2022. márc. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen szoptatáspártiként, hosszan szoptatóként írom ( én sosem èreztem fejőstehénnek magam pedig fejtem tehenet is lehet ezért🤣)


Nahszóval azt mondom, aki nem akar az nem fog.


A kórházban döntsd el, hogy változik-e a véleményed.

Ha nem akkor hagyd a fenébe.

Igen jó a gyerkenek, fontos stb stb

Nem sorolom, úgyis tudod, elolvastad nem véletlenül agyalsz rajta és van egy oici bűntudatod is talán amiatt, hogy nem szeretnéd.


És jön a de


De sokkal dontosabb, az, hogy kiegyensúlyozott légy.

A tàpszeres gyerekek is simán felnőnek, egészségesek, persze jobb lettt volna az anyatej, de nem mindenáron.


Általában aki nem akarja annak minden nyűg összejön és nehezebben is veszi fizikaliag, és lelkileg ( mellgyulladás, csepegő mell, bleb, tejkő, sebes mell stb)


Ebből nekem is volt néhány, de csak vállatvontam rá, mert nagyon akartam.


Egy szó mint 100, ne menj bele ebbe a körfogádba, ha nem akarod.

Ne hagyd hogy bűntudatot ébresszenek benned.

Nektek, ha így vagy ezzel a szülés után is, akkor jobb lesz szoptatás nélkül.


Lesz elég stressz, nem még ez is, ami nyűg lenne neked, a kezdeti időszak felét kiteszi ( nekem könnyebbség volt amúgy, hogy csak odaadtam nekik és nem kellett még éjjel remegő kézzel melegítgetnem a vizet meg a port adagolni.. néha a kávémat melléfőztem, tuti azt is elrontottam volna)

Másrészt akkor kudarcbak éled meg, ha mégsem megy.. ahogy írtam, a szoptatás akkor megy, ha akarod…( van amikor akkor sem!!!!!)


Ahogy az egyik válaszadó írta.. az egyik anyuka nagyon akarta csak utálta… de akarta 1 éves korig, lenyelte a békàt



Szerintem ne agyalj rajta ennyit, ne szorongj rajta, várdd nyugodt szívvel a babád.


Könnyű szülést kívánok!


Bocs, hogy hosszú lett

2022. márc. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

én gondolkoztam rajta, úgy voltam vele, hogy kb. fél éves korig adom neki az anyatejet ha nagyon muszáj. nem hozott lázba egyáltalán. aztán mikor a kórházban a mellemre került, máshogy kezdtem érezni. csodálatos volt, és akkor érkezett meg bennem az az érzés, ahogy ő ott szopizott, hogy olyan csodálatos, hogy ÉN tudom táplálni a SAJÁT testemből. azóta is szoptatom, most már 9 hónapos.


természetesen tudom, hogy nem mindenki érez így, de kérdező, lehet, tudtam segíteni.

2022. márc. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!