Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány hónapos kortó kezdtétek...

Hány hónapos kortó kezdtétek a répalevet meg ilyeneket, amugy szopizunk, és azt mondják addig nem is kell, én pedig szeretném minél hamarabb megismertetni az uj izekkel?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ráérsz megismertetni az új ízekkel, amikor az ő gyomra is készen áll rá, 5-6 hónaposan.

Ha van tejed, miért akarsz mindent elrontani a korai hozzátáplálással, nem értem.

Ez nem lóverseny, aza anyatejnél nincs jobb, örülj, hogy olyan szerencsés vagy, hogy tudsz szoptatni és van tejed.

A lányom fél évig csak szopott, semmi gond nincs az evésével, sőt. Másfél éves és még szopik is.

2010. szept. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:

Egyetértek. Egész életében szilárdat fog enni, most viszont az anyatejre van egyedül szüksége!


Nem tudom, miért siettetik az anyukák ennyire a hozzátápot.. Mert az rendben van, hogy egyesek azt hiszik, ez kényelmesebb (pedig nem), vagy attól félnek, hogy a gyerek rossz evő lesz, ha nem kezdik el minél hamarabb (pedig ez sem így van - a későbbi evési viselkedés nemcsak ettől függ, sőőőőt!!!). Az, ha anyának hamar vissza kell menni dolgozni, már más kérdés, de ez itthon szerencsére még ritka, és ez sem jelenti feltétlenül azt, hogy abba kell hagyni a szopit vagy hamarabb el kell kezdeni etetni.

Nem tudom, nálad mi a konkrét ok, de akármelyik legyen is, egy valamivel a legtöbb anyuka nincs teljesen tisztában: A korai hozzátáplálás komoly egészségügyi kockázatot jelent a babának!!! És nemcsak az allergiára veszélyeztetetteknek, hanem mindenkinek! Fél éves kor előtt még nem elég fejlett ahhoz az emésztőrendszer, hogy megfelelően feldolgozza a táplálékot, így túlzottan megterhelheti a pocakot, ami sokszor okoz emésztési gondokat (puffadás, szélgörcs, székrekedés vagy épp híg széklet). Ezen kívül pedig az emésztőrendszer és az immunrendszer érésére (mivel nagy részben megegyezik a kettő!) is gátló, lassító hatással lehet az újfajta és még nem adekvát táplálék bekerülése.

Szóval sem élettani, sem gyakorlati szempontból nincs rá szükség (sőt), én sem javaslom neked!

2010. szept. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3-4 hónaposan kezdtem mert csökkent a tej mennyisége.Ha sok tejem lett volna akkor csak 6 hósan kezdem az tuti.
2010. szept. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

... Igen, ezt az esetet kihagytam.

Ha (valóban vagy épp tévesen ugyan, de) kevésnek tűnik az anyatej, akkor sem ajánlott hamarabb kezdeni, hanem (nagyon indokolt esetben) tápszerrel kell pótolni!!!

Az anyatej megfelelő alternatívája fél éves kor előtt nem a szilárd táplálék, hanem a tápszer!


És ha már itt tartunk, újra a hozzátáplálós tévhitek:

[link]

2010. szept. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!