Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik használnak mellszívót,...

Akik használnak mellszívót, már a szülés napján is kicsit próbálkoztatok lefejni vagy mikor kezdtétek el?

Figyelt kérdés
Bevittétek egyáltalán magatokkal a kórházba? Első alkalommal hány percig "fejtetek"? Lassan szülök és nem tudom mivel segíthetek rá vagy mi lenne a jobb hogy minél hamarabb beinduljon a tejtermelés...
2011. jan. 25. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
A kórházban van mellszívó.Ahol én szültem (Pécs)elektromos medela volt,azon lehetett állítani a szívás erősségét.Én szülés után egy nappal kezdtem fejni,és mázlimra meg is indult a tejem rendesen.Átlagosan szülés után 4-5 nap a tejbelövelés.Akkor 20 -3perceket szívtam kb 2-3 óránként.
2011. jan. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem akarom az első válaszolót megcáfolni, de én egy nagy bp-i kórházban szültem, a babaosztályon 1, azaz egy darab mellszívó volt (elektromos ugyan) de azt mindenki használta, aki akarta, aztán vagy lemosta vagy nem utána....Egyébként talán nem is kell rögtön mellszívózni, a legjobb "fejőgép" ugyanis a baba :)

2011. jan. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Nálunk mindenkinek volt külön steril szívófeje,és 2 gép volt 8 kórteremre,de nem mindenki használta.
2011. jan. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy nem haragszom.Minden kórházban máshogy van.És tény,hogy a baba a legjobb mellszívó.De nekem egy nap alatt véresre szívta a babám,mivel első babás voltam nem ment jól a dolog és mivel vérzett a cicim valahogy meg kellett oldanom a tejcsi kérdést.
2011. jan. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A mi kórházunkba nincs mellszívó de kell bevinni,és az első napokban már ajánlották a használatát,hogy minnél hamarabb beinduljon a tej!
2011. jan. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én az első gyerekemnél úgy 1 hét után, a másodiknál picikét hamarabb kezdtem. A kórházban ha nem használsz fejőgépet, akkor rakd sokszor a babát a cicire, ez segít stimulálni, és mikor hazamégy, elkezdheted a fejést. Eleinte lehet kevesebb jön, de ha szorgalmasan csinálod, befog indulni. ( Jajj emlékszek először manuálissal kezdtem, kettő beindult, hívtam a férjemet, hgoy nézd nézd, majd egyre több, mint a tus :-D ) Én mániákus voltam, 3 óránként éjjel nappal, a végén a fagyasztottat is kikellett dobjuk már. A második gyereknél már tudtam, hogy lesz elég tejcim, így éjjel kihagytam amikor már láttam, hogy elég sok van. Későn 1O körül fejtem, majd reggel 6 körül újra. Nappal többször.

Látszik amikor fejsz, hogy jön, egyszercsak beindul, és amikor már kevésbé jön. Én masszíroztam keményen, hogy kijöjjön sok, egyértelműen látszik, és érzed, hogy fogyóban van, belehet fejezni. ( Az cicim sem lett lógós, talán icipicit nem olyan már a tartása, de elég szép maradt )

Kb 1O 1O perc egyébként , de majd látod.

Meleg borogatás közvetlen fejés előtt jót tesz, sőt utána is nehogy becsomósodj. Hűűű az nagyon tud fájni. Nekem kétszer volt ó boyyy. És azt is muszály volt kifejni, addig csak megmostam, nem borogattam, de utána már igen. Ehhez ami nekem jól bevált, egy kiengedett jégakkut melegvízben megmelegíteni, majd ruhába betakarod és ráteszed. Így nem kell ruhával vacakolni, hgy kihül 2 mp alatt.

Sok sikert, tarts ki, ügyesen !

2011. jan. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Leghamarabb a baba szopizásától fog beindulni.Mellszívót csak akkor kell használni,ha belövell a tej és nagyon túltelítődik a mell.Nekem második nap este már beindult,harmadik naptól kellett fejnem,mert rengeteg tejem volt.
2011. jan. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ, sokat segítettetek!!!
2011. jan. 26. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!