Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tervezett császárom van....

Tervezett császárom van. Szeretnék utána szoptatni hamar, hogyan tudok már tenni az ügy érdekében előre? Kinek mennyi idő volt a tejbelövellés?

Figyelt kérdés

Április közepén tervezett császárom van, 12 nappal a kiirt dátumom előtt.

Szeretném ha a műtét után rövid időn belül tudnám szoptatni a gyereket, de tartok tőle hogy nem tudom majd. Igy ha lehet szivesen ennék, innék szednék valamit előtte ami segit beinditani (már ha kell). Szoptatós teát már vettem előre, habár nem tudom jó lesz-e.

Ha a baby nem természetes úton jön, és ráadásul hamarabb is tervezett császárral az nem zavarhatja be a hormonokat, amik a tejtermelést segitik elő?


2022. ápr. 2. 10:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz tenni előre. A tejbelövellés a szülés utáni hormonok hatására indul be. A pár napnak nincs semmi jelentősége ebből a szempontból.


Amint tudod, tedd mellre a babát minél többször. Ez a legfontosabb.

2022. ápr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A császáros anyukák is tudnak szoptatni, ne félj! Amit tehetsz, hogy elmész szoptatás felkészítésre és egy szoptatási tanácsadót keresel, akit hívhatsz ha kérdésed van.
2022. ápr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én császáros voltam és semmit nem befolyásolt :)

Már a 6 óra fekvés alatt hozták a babát és segítettek próbálgatni a szoptatást.

Első felállás után teljesen megkaptam, onnan folyamat a szájában volt a cicim :D

Azt hiszem a 3. nap indult meg a tejem, addig az előtejet kortyolgatta.

2022. ápr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A születés módja önmagában nem befolyásolja a szoptatást. A szülés utáni szeparáció okozhat átmeneti problémákat. Előre semmit nem tudsz tenni. Majd ha megszületik a baba, mint lehet, tedd mellre, legyetek testkontaktusban. Nem kell semmi hókuszpókusz, csak szoptass, szoptass és szoptass. Ha elfáradnál, szoptathatsz is egy kicsit. Komoly indok nélkül ne engedd elvinni a babádat. Legyen melletted/rajtad. Ez a legjobb, amit tehetsz a sikeres szoptatásért. Esetleg menjen be hozzád szoptatási tanácsadó, aki megnézi, jó technikával szopizik-e a kicsi.
2022. ápr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és mindenképp tartsd észben, hogy az első napban akkora a baba gyomra, mint egy cseresznyemag. Ebbe MÉRHETETLENÜL KEVÉS tej fér. Szó szerint mérhetetlenül kevés. Egy esetleges próbaszoptatáskor nulla gramm különbséget fog mutatni a mérleg. De te ettől ne rémülj meg. Ne tápszerezz, ne cukrosvizezz meg egyèb, csak szoptass kitartóan. Bármilyen reménytelennek tűnik.
2022. ápr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi! És azt kérdezhetem hogy baj-e ha nem viszek be többletkalóriát a szoptatás miatt?


Mindig annyit eszek amennyit kivánok, nem szoktam sokat enni, sőt most a terhesség végén szörnyen nehéz mozogni, nem esik jól a kaja, csak ha aznap sokat mentem gyalog. pont emiatt nem is eszek sokat, kb annyit eszek amennyit terhesség előtt ettem, és szerintem szülés után se leszek nagyevő.

Akkor tudok jóizűen kajálgatni ha aznap sokat jövök-megyek-tornázok.

De a tejet ez befolyásolja?

2022. ápr. 2. 11:46
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Sok vizet igyál és továbbra is annyit egyél amennyit kívánsz, változatosan. De azért ebből ne vonj le sok következtetést, mert nem voltam kívánós a terhességem alatt, összesen 6 kilót híztam, most meg szoptatás alatt többet eszek mint egy férfi :D
2022. ápr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja és én folyamatosan talpon vagyok, plusz tornázok is és van tejem. Szóval nyugi, minden rendben lesz!
2022. ápr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A legjobb tejszaporító a baba. Nekem a kórházban, meg az első egy hétben kb folyamatosan mellen volt, ha épp nem aludt. Igyál sok folyadékot, kalóriatöbblet nem kell. A szervezet tudja a dolgát, tudja, milyen tej kell a picinek, nem kell zsírt-zsírral enni, hogy "erős" legyen a tejed (én kaptam ilyen tanácsot 😅)

Elég hamar beállt a kereslet-kínálat.

Én is javaslom, hogy keress egy szoptatási tanácsadót, aki ellát naprakész infókkal, magabiztos tudással.

Pl az első növekedési ugrásnál (3 hetes kor körül) sokan hiszik, hogy kevés a tej, mert a baba sokszor kér mellet. Ezt épp azért csinálja, mert sok energiára lesz szüksége, ezáltal több tejre is, és felszaporítja magának, hogy legyen elég, amikor kell. A kétségbeesett anyuka pedig ilyenkor nyúl tápszerhez, mert "kevés a tej". Sajnos sok gyerekorvos is a tápszert ajánlja ilyenkor a szoptatási tanácsadó helyett.


Fontos az is, hogy igény szerint tedd mellre a babát. A "3 óránként 15 perc szoptatás" javaslat elavult, és pont szervezet természetes működését zavarja össze. Hiszen a baba nem egy gép,te sem órára eszel, hanem amikor éhes vagy. Ő is így működik. Egy amyatejes babát nem lehet túletetni. Az amyatej a legkönnyebben emészthető táplálék, ws az a tévhit is butaság, hogy ha ráetetsz a "régi" tejre, az keveredik a gyomorban, és hasfájást okoz.

Ja, a hasfájás... Bármit ehetsz. Max ha valami láthatóan gondot okoz, azt kerüld. A kólika meg vagy lesz, vagy nem. Nem lehet kivédeni semmivel.

2022. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mivel én a császár másnapján kaptam meg a babáimat, így elkezdtem kézzel fejni a szülés után, és szépen megindult a tej (igazán 2-3 nap után). A bébik nem voltak a legjobb szopisok az elején (picik voltak), de amilyen gyakran tudtam, jöttek cicire, tandemben. 😊 Szóval ha valamiért nem kapod meg hamar a babát, ez is egy opció (kézi fejés)!
2022. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!