Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejbelövelléskor bedurrant...

Tejbelövelléskor bedurrant kőkemény cici ellen valami praktika?

Figyelt kérdés

A héten szültem, tegnap jöttünk haza. Ma reggel indult meg a tejem. Szopizás sajnos kisfiamnak nemigen megy, nem tudja bekapni, a bimbóvédőt meg elutasítja :(

Egyenlőre csak kézi mellszívóm van itthon, de nagyon kevésnek bizonyul, veszek egy elektromosat. Addig is kéne valami bevált praktika. Rettenetesen fáj a cicim és olyan kemény, mint a tégla. A hónaljamnál már most van egy nagy hupli. Nem szeretnék mellgyulladást kapni. Mindig próbálom rátenni a picit, de ugyan az a vége, elutasítja, nyöszörög, elkezd sírni és eltolja.


2021. febr. 20. 18:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Kérj segítséget a mellrehelyezéshez. Hónaljtartás segíthet.
2021. febr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
*semmi sem. szív jobban a csecsemőnél
2021. febr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Jól tartod a babát? Kényelmes neki? Megmutatták a kórházban, hogy hogyan kell szopiztatni? A szobatársam nem jól fogta és nem is szopizott rendesen a fia addig ameddig egy szoptatási tanácsadó nem mutatta meg neki. Egyenlőre azt javaslom, hogy tedd többször mellre, akár más pózokban is de ha nem megy akkor a kézi mellszívóval fejd le. Előtte tegyél rá meleg borogatást. Ha semmi nem segít akkor szoptatási tanácsadót keress meg.
2021. febr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%
Egy gumi kesztyűt tölts meg vízzel és melegítsd fel a mikroban, azt tedd a melledre.
2021. febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
36%
A többiek leírták, egy kieg. A kezi mellszívó jobb, mint a gépi.
2021. febr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
43%
Hűha, hát amit ilyenkor csinálhatnál, azt ugy látszik már próbáltad. És pedig a babát gyakran mellre tenni. Én a helyedben mindenképp próbálkoznák még a bimbó védővel. Lehet nem megfelelő a mérete. Én legalább 4 fajtát próbáltam míg meg találtam a megfelelőt. Próbáld meleg vizes borogatással enyhíteni a mellfeszülést, fejjed ha tudod,hogy a babuci is egyen és kitartást. Mi is sokat kinlódtunk az elején, de ahogy nőtt egy kicsit, egyre könnyebb volt. Csak ne add fel,megéri. Természetesen végülis azt csináld ami mindkettőtöknek jó.
2021. febr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%
Nekem csak a gépi szívó segített.
2021. febr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Szoptatás előtt lazítsd fel a melled, masszírozd. Tegyél rá meleg borogatást, mellszívóval picit fejj előtte, hogy meginduljon, utána tedd mellre a babát. Lehet, hogy nagyon feszül/kemény és azért nem tudja a baba bekapni.

Nincs letapadva a nyelve?

Hogy szoptatsz? Milyen pózban?

Nekem végső esetben az segített, hogy beálltam a forró zuhany alá és szappanos kézzel óvatosan masszíroztam és fejtem.

2021. febr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Meleg vizes zuhanyzás segíti a tejleadast, hátha zuhany után hatasosabb a kézi fejő is. Van, akinek a kézzel fejés válik be a legjobban. Ha minden ötletből kifogytatok, akkor a férjed is segíthet...

Amúgy elvinnem dévényes gyógytornászhoz, nekünk rengeteget segített, nélküle

2021. febr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

9-es vagyok, folyt: szal a gyógytornász nélkül nem tudtam volna szoptatni, rossz volt a babánk arcizmainak tónusú, amit a gyogytorna kikezelt. Talán nálatok is hasonló lehet.

Jah és nálunk a c-fogás is segített a mellrehelyezésben

2021. febr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!