Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 napos a babám, és az első...

3 napos a babám, és az első perctől kezdve jól szopik (a védőnő, laktacios tanácsadó szerint), szerintem nagyon durván szívja, és eszméletlenül fáj, piros a mellbimbóm, és úgy érzem nem bírom tovább. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 10. 06:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Semmit, ez teljesen természetes. Kb 10-14 nap után hozzászokik a bimbó és nem fog fájni
2022. ápr. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Nekem 2 hét volt, ki is sebesedett. Igen, sajnos a bimbónak hozzá kell szokni a terheleshez. Nálam ez volt a megoldás: 4 óránként váltottam mellet es a pihenő mellet bekentem Bepanthennel. 4 nap alatt elmúlt a sebesedés es többé nem jött elő. Kitartás!
2022. ápr. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
19%
Ha jó a technika, a mell nem kellene kisebesedjen. A fiamnak rossz volt, 6 hetet szenvedtem vele, míg korrigáltuk és onnantól nem is fájt a szoptatás. A lányomnál első naptól figyeltem és ő szépen is szopizott elsőre, nála nem sebesedett ki, nem fájt. Illetve nyilván az első pár nap hozzá kellett szokjon a mellem az újra szopizáshoz, de fájdalomnak nem nevezném
2022. ápr. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, mennyire figyelsz arra, hogy ne csak a bimbót kapja be, hanem a bimbóudvar egy részét is! Akkor ugyanis nem lehet fájdalmas
2022. ápr. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Lehet, hogy hülye kérdés, de mennyi ideig kell szoptatni? Kb 1-4 óránként szopizott eddig, első nap 8x, aztán 12x, majd 14x, és magától soha nem hagyná abba, nem engedi el, akár egy órán át a szájában lenne, de én nem bírom túl hosszan a mellemen tartani. Nagyjából 15-20 perc után ha leveszem, az jó?
2022. ápr. 10. 08:07
 6/21 anonim ***** válasza:
36%
Igen, kb 5 perc alatt szopik annyit, hogy jól lakjon, utána már csak cumizik, a 15-20 perc böven elég.
2022. ápr. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ja és elvileg jól kapja be, én nem értek hozzá, ezért kértem többeket, hogy nézzék meg, és azt mondták, hogy jó, de én is úgy latom, hogy jó nagy részt bekap.
2022. ápr. 10. 08:24
 8/21 anonim ***** válasza:
69%
En addig szoptattam amig aktívan szopott. Ha lanyhult,bealudt bofiztettem, aztan ha komas volt leraktam . Lehet 30 perc mulva ujra cicit kert, de igy "megtanitittam" neki h nem alszunk a cicin. Lassan de biztosan elertunk odaig h kb 5-10 poerc alatt kiszippantja, es utana laerakom aludni. Elso gyereknel ugy voltam vele hadd logjon rajta van ido. Hat borzasztoan fajt, felaztatta stb.
2022. ápr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
18%

Ennyi idősen minèl többet mellen van annàl jobb. A komfortszopàs is nagyon fontos, mikor csak ,,cummog", nem eszik. Majd mikor nagyobb lesz, rövidül a mellen töltött idő.

A fàjdalom lehet attól is, hogy mèg nem szokott a szopttaàshoz a melled, de lehet helytelen technikàtòl, lenőtt nyelvtől is.

2022. ápr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy nagyon érzékeny a mellbimbóm, mindig is az volt. A technika szerintem azért nem lehet olyan rossz, mert első szoptatásnál még alig fájt, és azóta mindig egyre rosszabb, már a könnyen folyik, a baba meg látszólag ugyanúgy szopik mint elsőre.
2022. ápr. 10. 09:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!