Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segitenetek milyen gyümölcsöt...

Segitenetek milyen gyümölcsöt lehet enni gond nelkül a szoptatas alett?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet előre, látatlanban megmondani. Ki kell kísérletezni, a te babádnak mi jó és mi nem. Vannak nagyon érzékeny babák, akik szinte mindentől hasfájást kapnak, a másik véglet meg semmitől... Középen vannak azok, akik bizonyos dolgokra rosszul reagálnak, másra meg nem. Hogy a te babád melyik csoportba tartozik,épp mire lesz érzékeny, senki se tudja előre, csak te tudod kideríteni úgy, hogy ha valamit először eszel, akkor csak kis mennyiségben teszel próbát és figyeled a hatást. Hogy a saját példámat is leírjam: első babám mindenre hasfájással reagált, bármit ettem-ittam. Akkor még nem voltak ilyen jó szerek, így maradt a köménytea és a gyógyszertári szer, meg a sok türelem. 3 hónapos korára szerencsére kinőtte... Érdekes módon a 3 kisebb mellet ehettem bármit, egyik se volt soha hasfájós.
2010. szept. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A védőnőnk és a gyerekdokink is azt mondta erre amikor én megkérdeztem ,h sajna nincs általános recept, de nagy általánosságban mondva azok az ételek amik az anyát is felfújják, amitől büfi/puki van az a babánál is gondot fog okozni

persze vannak hiperérzékeny gyerekek is akiknél szint minden görcsöt okozhat, de néhány hónap alatt az ő emésztőrendszerük is bejáratódik és a hasfájósság elmúlik.


hogy saját példát is mondjak: a lányomnál gond nélkül ehettem töltött káposztát, bármit, egyetlen dolog csinált irtó nagy böfiket, ha uborkát ettem. ha meg tejfölöset ettem v joghurtot, akkor meg hasmarsa lett

fiam mellett még ennyi sem volt, bármit ehettem-ihattam

2010. szept. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én mindent ettem.Viszont a narancsot,narancslét nem bírta a kisfiam,mert kipattogzott a kis bőre.Nélkülöztem s szép is lett a bőre.
2010. szept. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez megint túlaggódás. Én mindenfélét ettem, és semmi nem lett. Attól, mert a málna allergizálhat, de te eszed, a babára nem lesz hatással. Ez csak példa volt.

Egyél almát, körtét, szőlőt- ezeknek úgyis idénye van. De semmi baj nem lesz, ha banánt, barackot, narancsot is eszel. Ha nem 5 kiló narancsot eszel meg egyszerre, nem lesz baj :)

Én egyedül a puffasztó zöldségeket kerültem.

2010. szept. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!