Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan,hogy nem elég...

Van olyan,hogy nem elég tápláló az anyatej? Pl ha nincs időm sokszor enni, így kimarad étkezés vagy csak keveset tudok enni stb. ?

Figyelt kérdés

Tej mennyisége szerintem jó. Szoktam fejni és a színe olyan kis halovány

Régebben sötétebb sárgás volt.

Lehet,hogy a kevesebb kalória miatt nem elég tápláló?


2022. ápr. 27. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyermek életkorával változik a tej összetétele,sőt napszakonként is. Este zsírosabb például.

Az anyatej minősége soha nem rossz, vagy híg, vagy nem tápláló. Kevés lehet, de rossz nem. Ez csak anyáink idejében volt egy rossz beidegződés. Ha kevesebbet eszel a te szervezetedtől veszi el a tápanyagot, de a tej akkor is jó minőségű lesz, legfeljebb kevesebb.

Nincs nem tápláló anyatej!

2022. ápr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez egy természetes folyamat. A baba eleinte kevesebbet tud szopizni, így az elején a tej fehérje tartalma magasabb, hogy tudjon gyarapodni a kevesebb mennyiség mellett. Később amikor ügyesedik, akkor kevesebb lesz a fehérje tartama, mert nagyobb mennyiségeket leszív rövid idő alatt.


Én túlzabáltam magam mindig, de ugyanúgy "kifehéredett" a tejem, ahogy minden anyának, mert az anyatej összetételben igazodik a babához.

2022. ápr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen. Mindig jo.
2022. ápr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, ezeket nem tudtam. Nagyon hasznos volt
2022. ápr. 27. 15:25
 5/7 anonim ***** válasza:
A tápérték miatt ne aggódj. De a zsírsav-összetétel függ attól, hogy mit ettél. Szóval hajrá egészséges étkezés :-)
2022. ápr. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5-ös köszönöm. Ezt kifejtenèd?

Egészségesen eszem,szerintem. Amikor végre tudok enni és nem rohanni,szoptatni 😂 csirke,hal,tojás, zöldségek ,

Semmi cukros, és zsírosat nem szoktam

2022. ápr. 28. 12:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt írják:

[link]


De ez csak egy könyv összefoglalója, nincs benne minden részlet.


Ami lényeges, és itt írja, hogy az esszenciális zsírsavak hiányozhatnak a tejből, ha te nem eszed. Szerintem ez leginkább az EPA és DHA zsírsavaknál merül fel (ezek az omega-3 zsírok alfajai). Ezért én halolajkapszulát szedek (sajnos halat nem ehetek, de zsíros tengeri hal is jó). Azt szoktuk gondolni, hogy a kevesebb zsír egészségesebb, pedig a túl kevés se jó.


Másrészt ha gond van az emésztéseddel, konkrétan áteresztő bél szindróma esetén a kiszökő allergének a tejbe is bejutnak. Ez ellen segít a bél egészségének javítása, sok rost meg ilyenek.


Amit itt nem ír, de szerintem a B vitamin tartalomnak is kéne függni az anyai beviteltől. Ezt abból gondolom, hogy tudtommal a B vitaminokat nem tároljuk, tehát nincs miből kipótolni, ha nem viszed be.

2022. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!