Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Túl sokat eszik a babám,vagy...

Túl sokat eszik a babám,vagy természetes a hasfájás?

Figyelt kérdés

1,5hetes kisfiam van,és nagyon tanácstalan vagyok.

3680grammal hoztuk haza, most 4kiló. Egy egy étkezésre 100-130g körül szopik,ami rengeteg elvileg. De nagyon kéri és ha előbb elveszem nagyon sír.

Az a probléma hogy rengeteget fáj a hasa,látom ahogy erőlködik kakilni pukizni,görcsösen húzza a lábait.


Az elérhető összes szakembert megkérdeztem a lakóhelyünkön, egyesek szerint nem tud túl sokat szopni,mert ő tudja mennyi az elég,másik szerint méregessem és max 90gramot kaphat.


Ugye elég nehéz szoptatva belőni hogy mikor tart 90nél,de ha előbb leveszem akkor sír és éhség jeleit mutatja,nem is tudom megvígasztalni.


Amiket próbálok: espumisan csepp,biogaia,lefejni egy jó részt a mellemből és akkor a maradék az övé, hassimogatás és lábhúzogatás,3,5-4órára csúsztatott etetés,teáztatás.


Valahogy minden csak rövid ideig válik be és rossz nézni ahogy görcsöl,de éhen sem maradhat.


A tejem rengeteg,elvileg jó minőségű,nem eszek puffasztó dolgokat, a babának normális a széklete/vizelete.


Előre is köszönöm ha valaki megosztja a meglátásait!



2022. ápr. 29. 07:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom mit vársz. Tudod, hogy egy szoptatott babát nem lehet túletetni. Gyarapodik, pisi rendben. Nincs rossz minőségű tej. Ez csak egy tévhit, mint az, hogy terhesség alatt dörzsöljük a mellet, mert akkor lesz jó majd szülés után. 🤦 Egyetlen baj, ahogy látom, az a hasfájás. Ami élettani. Meg kell tanuljanak kakálni helyesen. Ez nagy feladat nekik és igen, fáj. Elmúlik, türelem és idő kell hozzá. Az említett szerek van, kinek segít, másoknak meg nem. Meg minek teáztatni egy újszülöttet? 🤦
2022. ápr. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk a túl sok espumisan okozta,abból valójában elég 2 csepp. Amúgy ilyenkor még normális hogy hasfájós és nincs olyan hogy túl sok tej. Addig etesd amíg igényli, büfiztesd. A tea is inkább rontott a dolgon, nem minden babának jön be sőt ront rajta. A kitolt etetést sem értem. Ha csak 3 óránként etetés az is hülyeség, akkor etesd amikor igényli és addig amíg szeretné. Lefejni csak akkor kell egy keveset,ha túl erős a tejleadó reflexed.


Facebookon van csoport a Szoptatási tanácsadás-kérdezz felelek. Ott szakemberek válaszolnak és jó kalauzaik vannak.

2022. ápr. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

A hasfájást ne úgy képzeld el ahogy neked fáj a hasad.


Egyszerűen nincsenek hozzászokva még az emésztéshez.


Túletetni babát nem tudsz, a hasfájás semmivel nem tudod megszüntetni, se cseppekkel, se esőtánccal. Talán a pukiztató torna kicsit segít, de én ebben se vagyok biztos. Megszokja az emésztést és elmúlik ez az időszak az első 4 hónap alatt. 6 hetesen van a csúcspont. Én hagynám a cseppeket, felesleges.

2022. ápr. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az orvos javasolta a teát 2étkezés között, mert ez olyan fajta ami jó a puffadásra.


Igazából nekem is jó lenne az igény szerinti szoptatás mert nagyon fáj a mellem ha meg van telve, és rengeteg a tej. Azért fejem az elejét mert nagyon erősen jön olyankor belőle.

2022. ápr. 29. 08:00
 5/27 anonim ***** válasza:
79%
Mai napig van, hogy akár 40 percen át szopizik, ebből szerintem a fele evés a maradék 20 perc csak komfort szopi,mert a cici nem csak étel nekik, meg is nyugtatja őket.🙆‍♀️
2022. ápr. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk a témától csak jobban fájt a pofija. Annyit etesd amennyi kell neki komolyan látogasd meg a Facebook csoportot. Amiket eddig csináltál, az időre etetés és tea mind elavult dolog már, tuti ajánlotta az még a régi szoptatási elveket követi, mint 3 óránként etetés és társai 🤦‍♀️
2022. ápr. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Téma helyett tea akart lenni.
2022. ápr. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondoltam hogy az a jó, ha sokat mellen vannak, de megkavart az a vélemény, hogy szigorúan 3óránként 80-90gramot kaphat különben túlterhelem a gyomrát.

Köszönöm a segítséget!

2022. ápr. 29. 08:06
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne vàrd meg, mìg sìrva kèri a melled, hanem a korai èhsègjelekre tedd mellre. Ha sìr, akkor levegőt nyel, attól is fàjhat a hasa. Korai èhsègjel, mikor forgatja a fejèt, a mellet keresve, nyelvèt nyújtogatja, cuppog, ilyen pici babànàl, ha a kezèt a szàjàba veszi (nagyobb lehet csak jàtszik vagy fogzik)

Nincsenek àltalànosan kerülendő, hasfàjàst okozò ètelek. Az egyèni èrzèkenysèget kell figyelni. Lehet, hogy a te babàd mellett simàn ehetnèl kàposztàt, borsòt, stb. de esetleg a tej vagy a paprika, gomba stb. hasfàjàst okoz neki. Az èn gyerekem a gombàtòl kapptt iszonyatosan durva hasfàjàst, 5 hónaposan. Ha tùl sok tehèntejet ittam, akkor kicsit felfùjòdott, de nem zavarta, ès csak utòlag jöttem rà. Kàposzta, gyümölcsök nem zavartàk, hüvelyeseket nem ettem, mert az èn gyomrom nem bìrta.

2022. ápr. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha az emèsztèse èretlen, azona pocakmasszàzs segíthet. Facebookon làttam egy videòt, de nem talàlom. Nem körbe mozgatta a kezèt a nővèr a baba hasàn, hanem megfogta oldalta pocakjàt, ès a baba hasàt mozgatta körbe, hogy a tej mozogjon benne.
2022. ápr. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!