Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az éjszakai cicizésről? Csak rágcsál, nem szopizik, engem meg kifejezetten idegesít, kiborulok tőle...

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném a kisfiamat leszoktatni arról, hogy rajtam cumizzon, pláne éjjel, tejem már nincs, és engem viszont sajnos már rettentően zavar. Próbáltam eltekinteni ettől, de sajnos nem megy, kifejezetten idegesít mert inkább rágcsál mint szopizik. Ráadásul nem is mindigaszik vissza/el. Kinek hogy sikerült, kíméletesen de hatasosan? Cumit egyáltalan nem, cumisüveget éjjel nem fogad el, és nem az az összebújósan alvós baba, ringatva altatom. 1 éves

2022. máj. 24. 15:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem hónap. Nekem konkrétan 1 éjszaka volt, nem pont ugyanez az eset, hanem éjszakai evés, nem bírtam felkelni hozzá, hagytam sírni, onnantól végigaludta az éjszakákat. Kisebb volt, mint a tied. (1.)
2022. máj. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Talán 3-4 nap kellett hozzá, de csak csak az első volt durva.
2022. máj. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy belekérdezek, de mennyiben függ ez attól, hogy hogy áll a hozzátáplálás? 8 hónapos a lányom és mostanában egyre többször kel éjjel, én meg egyre nehezebben bírom, mert vannak éjszakák, amikor óránként kel.

Viszont ételt még szinte semmit nem fogad el, kb 99%-ban anyatejes, mert semmi nem kell neki 1-2 gyümölcsön kívül.

Ilyen esetben még hagyni kéne éjjel is szopizni szerintetek? Várjak még a leszoktatással, amíg legalább szilárdat eszeget valamennyire?

2022. máj. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
13: hány hónaposan kezdted a hozzátáplálást? Ha bírod a szoptatást, akkor folytasd, és hetente próbálj neki újra kaját adni. 8 hónaposan egyébként van egy alvásborulás (nálunk 4.hónaptól folyamatosan borul).
2022. máj. 24. 16:42
 15/17 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell várni, egy 8 hónaposnak már nem kell éjszaka is ennie. Semmi baja nem lesz. Pláne nem óránként. A saját egészséged a gyerek egészséges nevelésének a záloga.
2022. máj. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
13 vagyok. 6 hónaposan kezdtük. Eddig a legnagyobb mennyiség, amit megevett az 40 gramm volt. Étkezést kiváltani egyelőre esélytelen, nem is igazán erőltetem. Nem zavar, próbálkozunk és figyelek az igényeire és a jelzéseire. Csak az éjjelek miatt már fáradok eléggé...
2022. máj. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
15: az a baj, ha nem lakik jol, nyilván ébredni fog éjjel (nálunk kajagondok hálistennek nimcsenek). 13: próbálj 8 hónaposnak való tejpépet/gabonapépet
2022. máj. 24. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!