Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt diéta/fogyókúr...

Szoptatás alatt diéta/fogyókúra lehetséges, fogyózott már valaki?

Figyelt kérdés

A védőnő azt mondta, míg szoptatunk, nem lehet fogyózni, mert akkor felszabadulnak a testben lévő méreganyagok, s átjutnak a tejjel a babába.

De, ha begyullad a mell, vagy beteg az anya, vagy gyógyszert, fogamzásgátlót szed, nem kell abbahagyni a szoptatást, akkor nem mennek át a tejjel a bacik vírusok stb.?

A méregtelenítésről azt olvastam azt illetően hogy fogyókúra alatt felszabadúlnak a felhalmozott méreganyagok, hogy nem igaz, mert azért van az eber epéje, gyomra, mája, hogy azok elvégzik a méregtelenítést, azért vannak azok a szervek.

30. hétre feljött 20 kiló, most azt mondja diétázzak, akkor megint nem a zsírt kapja majd a baba, ami tele van "méreggel" ha nem viszem be az egyes dolgokat étkezéssel?


2008. dec. 19. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét diéta biztos, hogy nem tesz jót, én pl ha kevesebbet eszem egy nap a tejem is nagymértékben csökken. Persze azért, mert szoptatsz, ehetsz zöldséget, halat, tejterméket nem zsíros, kalóriadús dolgokat, ebből viszont sokat. Mellette kell a mozgás, de szintén nem drasztikus, csak séta, szobabicikli stb. Ha csökkented a kenyeret, tésztát, növeled a zöldség-gyümölcsöt, szerintem lassan, de biztosnágosan megszabadulsz néhány kilótól. A többi meg a baba dolga...:-D Akármilyen kegyetlenül is hangzik, de az átvirrasztott éjszaka, az egyre növekvő popsija cipelése a legjobb figyókúra.

Ha már nem szoptatsz, akkor kezdj csak fogyókúrába.

2008. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Tökéletesen igaza van az első válaszolónak, azzal azonban kiegészíteném, hogy a szénhidrát megvonással óvatosan, mert nem lesz elég tápláló a tej ha drasztikusan csökkented a szénhidrátot.

A fogamzásgátló minimálisan megy át a tejbe, meg nem is azt szeded, amit előtte, hanem kifejezetten szoptatós anyukáknak csökkentett hormontartalmút. Ha meg más pl. antibiotikumot szedsz, akkor nem szabad szoptatni (én legalább is így tudom), hanem lefejed a tejet és kiöntöd, szóval akkor sem kapja meg a bébi.

2008. dec. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!