Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Összefüggésben van a lefejt...

Összefüggésben van a lefejt tej mennyisége avval amit a baba megeszik?

Figyelt kérdés

este mind a két ciciből eszik a 2 hónapos kisfiam. 9 körül elalszik, éjjel 2-3 felé kel. Az egyikből eszik én közbe a másikat fejem, igy könnyebben kijön és csak 50-60ml lesz. ennyi lenne csak benn? ez nem lenne elég a kisfiamnak, nem?

pedig nagy baba, 6kg, 60cm és csak anyatejet kap.


2010. szept. 18. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:

A baba mindig többet szopik annál, mint amennyit mi le tudunk fejni.


Azt viszont nem nagyon értem, hogy miért fejed a másikból, miközben ő az egyikből szopik?

2010. szept. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Te soha nem tudsz még a legszuperebb mellszívóval se lefejni annyit, amennyit a babád kiszív. A babák technikája lekörözi a gépet :)) Egyébként, ha csak szopival 2 hónapos korára 6 kiló és 60 centi, akkor csak van a melledben sokkal több, mint 50-60 milli :)))) Egyébként a legtöbb tej a baba szopása alatt termelődik, a szopizás stimulálja a mellet, emiatt tudsz szoptatás közben könnyebben fejni, mint amikor nem szopik a babád.
2010. szept. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

mert sok idő telik el este 9től hajnalig, nagyon megtelik addigra és már törölközőt rakok a melltartómba hogy ne legyen tiszta tej az ágy! Ezért egyiket kiszopja a másikat meg kifejem, amúgy is csak folyna. Reggel 7re megint megtelik mind a kettő, igy elég neki!

akkor nem kevés amit kifejek?

2010. szept. 18. 21:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kevés! Ha ennyivel megkönnyebbül a melled, az is bőven elég :)) Van, aki egy cseppet se tud kifejni, a babája meg vígan elvan anyatejen 6-7 hónapos koráig :)
2010. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

első vagyok:

Ezek szerint tejtúltengésed van. :o)))


A lehető legkevesebbet fejjél. AZt kell tudni, hogy fejés közben te azt az "üzenetet" küldöd a testednek, hogy szopik a babád, tehát "még több tejet" kezdesz termelni.


Ezek az éjszakai (és nappali) "folyások" majd szépen lecsökkennek, végül elfogynak idővel, amikorra beáll a kereslet-kínálat.

A babád szépen fejlődik, és ha igény szerint szoptatod, akkor ez beáll.

Persze ha irtóra feszít és fáj a melled, akkor le kell picit fejni (akár éjjel/hajnalban is), de épp csak annyira, hogy már ne legyen kellemetlen, mert ha ilyenkor lefejed, ami kijön, akkor tényleg egyre több tejed lesz...


Jó szoptatást és jó babázást!

2010. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Tehát akkor minden oké! :-)

Nehéz lesz megállni hogy ne fejjek, nem azért mert fáj vagy feszít, mert semmi ilyesmit nem szoktam érezni, csak az a baj hogy folyik éjjel, olyan szinten hogy már nem győzök ágyneműt cserélni!

Nappal semmi gond, mert igény szerint szoptatok és egy-két csepp jelzi a pólómon hogy lassan evésidő... De éjjel! Biztos hogy azért mert sokat alszik egyhuzamban.

2010. szept. 18. 21:45
 7/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Szerintem teljesen jól csinálod, amit csinálsz, az a fél deci tej nem oszt, nem szoroz, ha annyival többet termel a szervezeted, sose árt egy kis tartalék, mert nem tudhatod, mikor kell még a babádnak pont az a fél deci. viszont, hogy reggelre ne csomósodjon be teljesen a melled, és ne kelljen minden nap új hálóing és ágynemű, nyugodtan fejj ki annyit, ami után már konfortosabban érzed magad. Én az ilyen időszakokban, mikor könnyen elcsorrant a mellem, bizony melltartóban aludtam melltartóbetétekkel, mert hálsitennek a babám végigaludta az éjszakákat, magamtól meg nem lett volna lelkierőm hajnalban csak a fejés miatt felkelni...
2010. szept. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanighy vagyok. a babám 9 hetes és 6 kilo az éjjeli tejfolyásom is ugyanez. este 8tol alszik 3ig akkor egyikböl szopi, a másikat lefejem, eddig több mint 100 ml lejött, nem feszült, de most csak 50-601 ml-t tudok kifejni de azt hiszem most kezd beállni a mellünk, hogy éjjelne termeljen annyitejet, és amikor a baba eszik a másikhoz törölközöt rakok mert folyik, és utána fejek még, szt hiszem a törcsibe is böven kijön 50 ml, igy össze adva ugyanannyi, neaggodj..
2010. szept. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!