Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Először használok elektromos...

Először használok elektromos mellszívót, de alig jön pár csepp. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Ma kaptam ajándékba a családomtól egy elektromos mellszívót, kipróbáltam, és alig jött pár csepp. Tegnap használtam először ilyen kézi pumpálóst, azzal sem jött le túl sok, de azért több, 30 ml. Valamit rosszul csinálok, vagy csak többször kell próbálkozni? A gépi amúgy sokkal jobban tetszene, mert kíméletesebb, a pumpálós olyan durva volt, sokáig megmaradt a nyoma is. Philips avent amúgy a mellszívó.
2022. jún. 17. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Mennyi ideig csináltad? Nekem eleinte sose jön, aztán beindul ahogy megérzi az ingert.

A baba mennyit eszik? Tehát anyatejből jól lakik vagy tápszeres és mellette próbálod elkezdeni a fejést?

Mert ha a baba anyatejes és tele a hasa, akkor biztosan van tejes és tejleadó reflexed. Viszont ha nem eszik a baba, akkor lehet még nincs elég tejed.

2022. jún. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*Biztosan van tejed.
2022. jún. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én próbáltam fejni, hogy legyen tartalék de alig csepegett, tejem viszont bőven volt, mert a baba jól lakott. Őszintén én sem tudtam, hogy valami hiba van-e bennem. Szerencsére nem volt a lefejt tejre szükség, de látod ilyen is van.
2022. jún. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3 hós anyatejes baba, csak szaporítanom kell kicsit, azért kezdtem fejni.
2022. jún. 17. 17:59
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, és kb 15 percig próbáltam.
2022. jún. 17. 18:00
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

A tejleadó reflex megindulásához legalább a gyerekre kell gondolni, vagy odaülni mellé. PIC-en fotót szoktak kirakni a babáról a fejéshez.

Próbáld más állásban fogni (ne lógjon, merőlegesen álljon nagyjából a földre). Ha a tejcsatorna meghajlik a melledben nehezebben jön ki a tej.

2022. jún. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm:)
2022. jún. 17. 18:07
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Ha csak ráraktam nem történt semmi,de ha közben a bimbóm felé nyomtam a tenyeremmel a mellem, akkor csak úgy spriccelt. Közben is szinte kézzel segíteni kell a fejést és nem csak ülni és várni. Plusz a karamelz alkoholmentes sör is jó tejszaporító, a gránátalmás verzió isteni.
2022. jún. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, masszírozni kell közben. És van több fokozat:

- Ami hosszan szívja, az csak arra jó, hogy leszívja a felesleget. Ezzel gyorsan lehet végezni, és segít elkerülni a mellgyulladást.

- Amelyik több apró után szív egy nagyobbat, az a fokozat szaporítja is a tejet.

2022. jún. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez utóbbival érdemes a szaporító 7-7-5-5-3-3-1-1 perces szaporító fejést végezni.
2022. jún. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!