Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért ítélik el a cumisüvegből...

Miért ítélik el a cumisüvegből szopiztató anyukákat? Nem az a lényeg, hogy a baba anyatejet igyon?

Figyelt kérdés
Nálunk nem szopizik mellből a kicsi, kitartóan próbálkoztunk mindennel, de nem ment. Felhagytam a kínzással, fejek és ezt adom neki. Kapok hideget-meleget!! Ugyanúgy imádom a gyermekem és nem hiszem, hogy kevésbé érzi azért, mert nem ciciből eszik!!
2008. dec. 20. 05:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
hat ez olyan dolog hogy azt mondjak jobb a cicibool etetni mert kozelebbi szorosabb kapcsolat alakul ki az anya es a gyermeke kozott, de ha nagyon nem megy en nem itelem el a cumisuvegert sem az a lenyeg anyatejet kapjon!
2008. dec. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több ismerősöm van, aki ugyanígy járt, és mégis kialakult az a bizonyom korai kötődés. Szerintem nem is annyira a cicin van a lényeg, hanem a szeretgetésen, az érintésen.


Ne aggódj, így sem lesz semmi gond.

2008. dec. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz az ilyesmivel. Sajnos én is üvegből etetek, félig anyatejes, félig tápszeres a babám. Én az üvegből etetés miatt még nem kaptam leszólást, de ez csak annak köszönhető, hogy nem igazán kötöm a környezetem orrára ezeket a dolgokat, a barátaim tudnak róla, a nagyszülők és ennyi. Ők pedig azt is tudják jól, hogy miért van szükség a tápszeres pótlásra és az üvegből etetésre.

De tény, hogy ha eddig írtam erről akár egy sort is ezen az oldalon, vagy más fórumon, akkor kaptam rá néhány nem túl negatív választ. Aminek az elsődleges tartalma az, hogy szoptatni mindenki tud, mindenkinek lehet teje, aki akar és legalább hat hónapig kell. Ha továbbjutottam arra a fokra, hogy én akarok szoptatni, de kevés a tejem, akkor jött az, hogy olyan nincs, hogy kevés a tej, mindenkinek elég lehet. De tény, hogy erre a fejős témára is ugyanúgy rávetik magukat a fanatikusok. De azt azért megnézném, hogy az elszántak közül hány vállalta volna be, és csinálná azt, amit nekem kell ezért a nevetséges, evésenként 50ml mennyiségű anyatejért.

Merthogy nekem hormonális okok miatt nem indult be a tejem és mire erre rájöttek, addigra a babám már tápszeres volt (másfél héttel szülés után derült ki, hogy mi a baj). Lógott cicin egész nap, ha nem ő lógott, akkor én fejtem, de ezzel csak azt értem el, hogy néha már akkor ordított szegény, amikor megérezte a mellemet. Az üveget meg imádta, mert abból enni is kapott, nem úgy mint az én mellemből. Gondolom nálatok is ez volt a szitu.

Mindegy, most úgy telnek a napjaim, hogy keverem a tápszert, melegítem az anyatejet, etetem a babát, altatom, sterilizálok, fejek és mire mindezzel végzek, addigra kezdődik minden elölről. Ha éppen mindezzel végeztem és van időm, akkor ugyanúgy rakom a babát cicire, mert megnyugtatja. Naponta 5 órát alszom az állandó fejés miatt. Úgyhogy nekem se szóljon be senki, hogy milyen jó és egyszerű is szoptatni és jobb lenne áttérni rá, mert tisztában vagyok vele, hogy így háromszor annyi munkát csinálok magamnak. Én irigylem őket, nincs szükségem kioktatásra. Gondolom neked sincs.

De mindezt a babákért tesszük és nem azért mert fejni és üveget mosni, valamint vegyestáplálni olyan jó és vicces.

2008. dec. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mit mit meg nem adnék, ha lenne tejem, mégha cumisüvegből adnám is neki!Engem meg azért ítélnek el, mert nem tudom szoptatni, így egy kicsit fájó szívvel olvasom itt az írást, miszerint a lényeg az, hogy anyatejes legyen a baba. Az én esetemben az nem igaz, meg szerintem amúgy is az a lényeg, hogy egészséges!! Ne foglalkozz semmivel és senkivel, úgy csináld, ahogy nektek jó.

Üdv 1 hónapos kicsi fiú anyukája

2008. dec. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ítélkeznek, mert buták. Erre mást nem lehet mondani. Hallottam olyat (a volt védőnőmtől!), hogy a cumisüveg, bimbóvédő stb. gyógyászati segédeszköz - mintha az ember fogyatékos lenne, ha ilyesmire szorul. Ne foglalkozz az ilyen nagyon okos véleményekkel. Én soha nem tudtam szopni (picike voltam, mikor születtem), és mégis tényleg nagyon jó a kapcsolatom az anyukámmal. Van egy ismerősöm, három gyerekét szoptatta sokáig, és most felé se néznek (erről amúgy leginkább ő tehet). Nem ezen múlik a korai kötődés, hanem a szereteten, azon, hogy vedd fel, öleld meg, babusgasd, ha azt szeretné, foglalkozz vele, tanítgasd, takard be, fürdesd meg, és adj neki enni, ha éhes:)
2008. dec. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Anyatej a lényeg! Talán annyival "nehezebb",hogy több időt igényel az etetés! (mármint a fejési idővel) Dehát gondolom nem jelent problémát! :)
2008. dec. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megnyugtat, én is így jártam, ahogy te, és a 3 éves kislányom minden nap többször is elmondja, hogy szeret, és megölel. :)
2008. dec. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Érdekes, mert engem egy cumisüvegből szoptató anyuka néz le, mert én szoptatok. Ő azért feji le, hogy több szabadideje legyen (márint hogy más is tud akár fél napra is a gyerekével lenni). És mivel én ezt nem teszem (örülök, hogy sok kínlódás után sikerül szoptatni, nem fogok önként lemondani róla!), ezért én vagyok a hülye... Úgyhogy nyugi, van ilyen is... :)
2008. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

szoptatni is lehet ugy, hogy meglegyen a kozelseg.


ne hallgass azokra, akik lehuznak, sok ember mindenben csak a rosszat latja, keresi hol kothet bele a dolgokba, vagy hol tud okos dolgot mondani.

2008. dec. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

nagyon-nagyon szépen köszönm a sok pozitív visszajelzést!! én is úgy érzem, hogy nem ezen múlik a szeretetem a baba felé!! az apukák alapból nem tudnak ilyen "közeli" kapcsolatba kerülni velük, mégis szeretik őket!! :) az pedig, hogy fejnem kell sokszor nem gond, mert más dolgom nincs, csak hogy a kisbabánkat ellássam!!

mindenkinek jó babázást!!

2008. dec. 20. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!