Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Torokfájással kezdenem kellene...

Torokfájással kezdenem kellene e valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma reggel arra ébredtem, hogy kapar, most már fáj is kicsit. A babám 1 hetes és szopik. Féltem őt kissé, tehát nem magam miatt aggódom itt, hisz alapjáraton csak egy kis torokfájás. Sehová nem voltunk, csak haza a kórházból. Fogalmam sincsen, hogy vírus vagy miről van szó.


Mit tehetek?


Köszönöm a tanácsokat!


2022. júl. 17. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szedd a vitaminjaidat és szoptasd a babát rendületlenül.
2022. júl. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Persze, azt csinálom. Csak nem akarom, hogy elkapjon valamit tőlem. Emiatt kérdezem, mi lenne a bölcs döntés ilyen helyzetben.
2022. júl. 17. 18:37
 3/8 anonim ***** válasza:
19%

Nem szeretnék pánikot kelteni, de a napokban 2 ismerősöm is enyhe torokfájással kezdve lett lázas covidos :(


Remélem nálad nem így van, pihenj, igyál sokat.

2022. júl. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Hát remélem, hogy nem. Áprilisban voltunk Covidosok, legalábbis a férjem igen, én ugyanazokat a tüneteket produkáltam, de míg neki pozitív lett a teszt, nekem negatív. Na meg van 3 oltásom, úgyhogy azért reménykedem. 🙏
2022. júl. 17. 19:14
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
A bölcs döntés ilyen helyzetben az, amit írtam. Szoptatni, szoptatni, szoptatni. A természet nagyon bölcs, ne félj. A baba kapja tőled az ellenanyagot.
2022. júl. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
A baba anyatejen keresztül megkapja a betegség ellenanyagát. Elképzelhető, hogy épp a kórházban szedted össze a betegséget ( covid, nem covid édes mindegy)
2022. júl. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. júl. 18. 05:34
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Simán lehet covid, de ez csak azt jelenti, hogy még fontosabb szoptatni-szoptatni-szoptatni. Ezzel véded a legjobban a babát. Esetleg a férjeddel vigyázhattok jobban a higiéniára, ha lehetséges, hogy hátha ő nem kapja el, vagy nem veled egyszerre. Nagyon kellemetlen, ha mindketten betegek vagytok, és közben a babát is gondozni kell.


Ha a baba belázasodna, akkor beszélj orvossal. Valószínűleg csak attól a nyavalyától van, ami neked van, de 3 hónapos kor alatt a láz súlyos betegség tünete lehet, ami gyorsan romolhat, ezért azonnali kórházi kivizsgálást igényel. Erre forgatókönyvre fölkészülnék, hogy ne kelljen kapkodni (pl. ha van elérhető rokon, aki segít bejutni a kórházba, legyen bekészítve a gyerekülés stb.)


Ezen kívül vennék pár otthoni covid tesztet (antigén tesztet), és párszor letesztelném magam. Ha van közte pozitív, akkor úgy kezelném a helyzetet, hogy covid. Ez abból a szempontból érdekes, hogy ha a baba is elkapja és ritka szövődményként sokszervi gyulladása lesz, akkor nagyon sokat segít a diagnózisban, ha tudjuk, hogy covidos volt, tehát kell sokszervi gyulladásra gondolni.


Remélem, nem ijesztettelek meg, az én agyam így működik, attól nyugszom meg, ha felkészülök az ilyen eshetőségekre is.

2022. júl. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!