Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt lehet szedni...

Szoptatás alatt lehet szedni valamit ha nagyon fáj a torkom meg köhögök, hőemelkedésem van, vagy valami otthoni praktika?

Figyelt kérdés
Tegnap még semmi bajom se volt, ma reggel alig birok nyelni úgy fáj a torkom, köhögök, szétszakad a fejem, hőemelkedésem van. Ügyelet van ilyenkor, de ott mindig olyan idős,mogorva orvosok vannak, hogy nagyon, de hétfő meg még olyan messze van. Gyógyszertárba azt mondták ők nem tudnak semmit adni amit szoptatós anyuka szedhet recept nélkülit. Félek, hogy a kisfiam elkapja, csak 3 hónapos.

2017. febr. 4. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Eszlenyek a patikaban ... mindet jelentenem a kamaranak.

Paracetamol tartalmu gyogyszert szedhetsz, de csak amiben mas nincs. ( pl sima Panadol tabletta )

2017. febr. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan vagyok,kicsi lányom 3 hónapos és szoptatom. Olyan mandulagyulladásom lett, hogy nyelni alig tudtam este. Jó tömény tengeri sós langyos vízzel öblögettem, éjjel is. Reggelre alig maradt valami a fájdalomból. Pici nem kapja el, nyugodj meg, főleg ha nem gyógyszerrel gyógyulsz, mert az immunanyagokat kapja a tejben.
2017. febr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és hőemelkedésem is volt, de ágyba bújtam a babával, nem vettem be gyógyszert, az is elmúlt.
2017. febr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sos vizes oblogetes, Panadol tabletta, torokra Tantum verde szopogatos tabletta, ezeket batran lehet. Orvosom es gyogyszertaras is ugyanezeket mondta.
2017. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Propolisz+C tabletta (Strepsils és társait nem szabad)
2017. febr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó hülyékkel volt dolgod a gyógyszertárban, pedig pár perc alatt utánanézhettek volna...


[link]

Itt tudsz hatóanyagra rákeresni, mindegyiknél kiadja, hogy szoptatás alatt használható-e biztonsággal.


Ezeket amúgy szedheted szoptatás alatt:

[link]

(forrás: Facebook, Szoptatási tanácsadás csoport, gyógyszerész)

2017. febr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!