Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szülés után mikor etetted meg...

Szülés után mikor etetted meg legelőször a babádat?

Figyelt kérdés

Mindenki válasza érdekel, azé is, aki szoptatott, és azé is, aki tápszerezett.

Úgy tudom, hogy az aranyóra alatt már mellre teszik a babát, de ilyenkor már ténylegesen eszik is a baba, vagy még csak próbálkozik?

Illetve ha valaki 3 óránként etet, mint ahogyan az régen szokás volt, akkor az aranyóra alatti cicizéstől számította pl a következő etetést?


2022. júl. 28. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy megszületett rárakták az apjára, utána letörölték, engem összevartak (császár). Utána hozták hozzám és ment is a mellemre, de tej az nem volt, ez utána két napig így ment és akkor adtak tápszert. Szerintem először csak előtej van és később indul be a tej (vagy később sem).
2022. júl. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem császároztak, így nem igazán tudtam mozogni az aranyórában, de ráforgattuk a babát a mellemre, és valamit eszegetett, aztán bealudt. Ez késő este volt. Aztán reggel hozták mellém. Azóza igény szerint szoptatom. Az első napokban olyan pici a gyomruk, hogy elég nekik az a pár csepp tej.
2022. júl. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Első gyerek az esti órákban született, nem volt aranyóra, csak hajnalban hozták. De akkor is csak előtej volt még. Második gyereknél volt aranyóra, kora délután született, de csak este hozták be újra enni. De természetesen még akkor előtej volt.
2022. júl. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
Szombaton lesz két hete, hogy szültem. Ahogy megszületett, rakták is rám. 1 órán ketesztül volt rajtam úgy magzatmázasan, mindenesen, ahogy született és ahogy rendesen elhelyezkedtem, meg őt is rendesen tartottam már ment is a cicizés. 1 óra után elvitték, lemérték, megmosdatták, visszahozták még 1 órára, akkor bealudt a cicin. Miután elvitték, engem meg áttoltak a szobába még kb 2 órát nem volt velem. Azt mondták, amig alszik, hagynak pihenni, de aztán már nem bírtam, így megkérdeztem, mikor kapom meg. Mikor behozták, még aludt. Miután felkelt, onnantól meg ment az igény szerinti szoptatás.
2022. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk az aranyóra alatt sikertelen volt aztán nem kaptam támogatást.


25 h telt el mire a a megfelelő támogató csoportokból, youtoube videókból összeszedtem annyit, hogy mellre tudtam tenni.

Majd utána 2,5 év után is alig tudtam leválasztani.

2022. júl. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Aranyórában már kúszott a cicihez, reggel mikor a vizsgalatokról visszahoztak már tudott cicizni. Ő volt az egyetlen bsba aki nem fogyott a bent lét alatt :D
2022. júl. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%
Császár volt, akkor csak a fejemnek mutatták meg, aztán amikor kitoltak az ágyamba, rám rakták talán egy negyed órát. Legközelebb meg miután kiment az érzéstelítő (kb. 6 óra), felállítottak és rá egy talán fél-egy órára hozták. No de onnantól maradt is. Mindkét gyerekemnél így volt. Az első napot kb. végigaludták, a másodikat végigüvöltötték, a harmadikon nonstop szoptak, a negyedikre, persze pont hazamenetelkor, durrant be a cicim és nyugodtam meg, hogy már van mit. Egyébként tudtam, hogy egy pár csepp csak bemehetett addig is, csak azt még akkor az ember nem érzi és nem mérhető mennyiség, és ezért para, hogy most hal éhen, de jól vannak a babák kitalálva meg csak cseresznyényi a gyomruk... Érdemes utánaolvasni, mert akkor kevésbé aggódsz, na meg sokat seít, ha nem akkor kapkodsz, hanem megelőzheted meg felismered a problémákat. Én az elsővel vagy 3 hetet feküdtem a szülészeten (nem a patológián, hanem frissen szültek között azzal, hogy mindjárt "kilakoltatják" a gyerekem, mert bent rosszabb neki...), és ez nagyon sokat segített, hogy végighallgattam, ki mivel küzdött, meg hogy a szoptatási tanácsadó miket magyaráz. Szóval nagyon hasznos az elméleti tudás. [link]
2022. júl. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
már a szülőszobán mellre rakták és jó is volt a technikája, kár, hogy tejem abszolút nem lett.
2022. júl. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Màr aranyòra alatt evett. Mielőtt a lepènyt megszültem volna màr cicizett egyet, tehà technikailag mèg a szülès alatt volt az első szoptatàs. Végig velem volt, az első èjjelt szinte vègig mellen töltötte, evett is.
2022. júl. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Sürgősségi császárom volt, altatásban, sajnos semmiféle aranyóra nem volt. Olyan 3 óra múlva láttam először, akkor nem tettem mellre, mert aludt. Olyan 5 órával születése után szopizott először, ügyesen ment neki rögtön. Tejem akkor még nem nagyon volt, később jött pici előtej, de kapott tápszert is a kórházban. Aztàn belejöttünk és csak szoptattam.
2022. júl. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!