Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés, amikor legelőszö...

Milyen érzés, amikor legelőször adják oda kisbabát miután megszületik? Első szoptatás milyen élmény volt ?

Figyelt kérdés
2022. júl. 1. 05:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A szülőágyon tették a mellkasomra. Én azt hittem zokogni fogok, de fel sem fogtam. Teljesen szürreális volt, mintha álmodnék. Aztán rosszullettem, csak délelőtt láthattam legközelebb (éjjel szültem), hát akkor elsírtam magam. Valahogy akkor tudatosult, hogy ő az, akit vártunk, aki odabent volt. És utána konstans sírdogáltam utána hetekig amúgy. Gondolom a hormonok. :D
2022. júl. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa

Ijesztő



Szoptatás tiszta stressz volt az elsővel, mert sem én sem a baba nem tudta mit kell csinálni.

A csecsemősök meg magasról tettek az egészre.

25h utàn került mellre először.

Hiába kèrtem segítséget.


Végül sajàt kútfőből elkezdtem youtube videókat nèzni és szoptatásos facebookcsoport màr 2018-ban is szuper volt..kérdést sem kellett kiírnom.. így már gyarapodàssal hoztam ki.

Aztán alig tudtam leválasztani 2,5 èvesen.


De az első èlmény szörnyű volt.

Megaláztak.. stb ( “azzal a bimbóval nem fog tudni szoptatni.. a hangsúly és odabökött.. de nem segített volna, pedig szoptatási tanácsadót is kértem, elvileg lett volna)


2. Babàval màr nem ilyen volt.


Ott megvolt az “ahhhh…” meg “uhhhh” élmèny.



Elsővel azt éreztem, hogy juj de cuki, de jézusom ezt a pici somagot nekem kell életbentartanom és még etetni sem tudom, azt sem tudom hogy àlljak neki a pelenkának.

( egész más, mint a játékon, amit kipróbáltam🤣🤣)

2022. júl. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt eufória, inkább kíváncsiság. A kisfiam felemelte a fejét, mikir rám tették, es vagy fél percig a szemembe nézett. A szülésznő el is bőgte magát, de én nem, nagy nyugalom volt bennem.
2022. júl. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fantasztikus érzés volt. Hihetetlen nehéz és hosszú vajúdásom volt, már zöld volt a magzatvíz és nagyon féltem, hogy baj lesz. Amikor rátették a mellkasomra fel sem fogtam. Csak azt néztem lélegzik-e, jól van-e. Aztán kimentek a szülésznők és mi két órát magunkban voltunk hárman és most 5 percnek tűnik de az életem legcsodálatosabb 2 órája volt. Nekem szerencsém volt, könnyen ment a szoptatás, rosszabbra számítottam, viszont a mai napig nem szeretem, nem érzem, hogy ott kapcsolódnánk vagy ilyesmi :D
2022. júl. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

Nagyon finnyás vagyok, úgyhogy nem örültem, hogy se szó se beszéd rámrakták dzsuvásan - nekem megfelelt volna már tisztán felöltöztetve is...

Amúgy nem volt ez a jajj de boldog vagyok egyiknél sem, megkönnyebbültem, hogy kint vannak.

A szoptatás meg furcsa volt

2022. júl. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Vártam az eufóriát, amiről mindenki beszélt, de nem volt. Türelmetlenül vártam hogy mennyi idő még, mire a lábaim közül a mellkasomra jut, pedig csak pár pillanat volt. Aztán csak néztem és gyönyörködtem benne. Próbáltam szoptatni is, de akkor még csak nyalogatta, később viszont fájt a tejleadó reflexem.
2022. júl. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nagyon mézes-mázas volt, de mi sok évig vártunk az elsőre, így extra nagy csoda volt, hogy végül többen is lettek (nem egyszerre). ❤️ A szoptatással mázlim volt, nekem sosem fájt, furcsa sem volt, tök természetesnek vettem elsőre is.
2022. júl. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem kaptam meg azonnal császár miatt, én azóta is nagyon sajnalom ezt, épp hogy felmutattak 2 mp és vitték is el, fel se fogtam😔
2022. júl. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Hú bocs, felreertettem a kérdést
2022. júl. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Én kértem,szóltam hogy vegyék el mert annyira remegtem,reszkettem hogy féltem leejtem
2022. júl. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!