Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetnék, hogy többet...

Mit tehetnék, hogy többet szopjon? Egyáltalán normális a dolog?

Figyelt kérdés

Mostanában azt csinálja a kicsim, hogy pár perc szopás után bealszik. Próbálom persze ébren tartani, de nem reagál. Mire lerakom, addigra meg sír, felébred, avagy alszik 20 percet, vagy max. 1 órát és ébred. Ma hajnalban, reggel is minden órában ébredt.


Jelenleg próbálom csak anyatejjel táplálni, de van, hogy pótolok, mert azt látom, hogy nyűgös, éhes, sír, amint lejön a ciciről, kéri újra. Ez egész nap nagyon fárasztó, főleg éjszaka, de nappal is, mert szinte alig alszom. Ha eszik többet, akkor alszik is 2-2,5 avagy 3 órát.


És mivel mikor hogy eszik, nem lehet lekövetni az egészet, nem tudom, hogy épp azért sír, mert éhes, vagy másért. Arról nem is beszélve, hogy túl is eszi magát, vagy nem tudom, a héten 2x kijött belőle. Azt látom, hogy éhes, nyűgös, keres a szájával, adok neki pótlást (ezt jó hosszú szopás előzik meg, de nyugtalan, sírni is szokott, ezért kap extrát) próbálom büfiztetni, de nem sikerül, nézeget csendben, aztán "zútty", úszunk mint a ketten...


Sz@r anyának érzem magam, mert semmire sincs időm. Szalad a ház, eddig ilyen nem volt. De ez mellékes, a baj az, hogy hiába szoptatok, a jó francnak se jövök bele, összevissza van minden. Mérem is már, de van, hogy nem, mert unom... Nem értem a saját gyermekemet? 🥺😥 Persze stresszelek is, ami tudom, nem jó, de kikészít ez az egész.


Bármi jótanács?


2022. júl. 29. 15:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

Milyen idős a baba?

Ha pótlást adsz, azzal pont a célod ellen dolgozol.

Milyen ütemben gyarapodik a súlya? Magad találtad ki, hogy pótlást adsz?

2022. júl. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a baba?
2022. júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
61%
Szoptatásbarát eszközzel adod a pótlást?
2022. júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
2-es vagyok. Sajnos nagyon gyakori "hiba", hogy a szülők rögtön pótlást adnak, amint sír a baba szoptatás után, mintha nem is lehetne más baja, csak az, hogy nincs tej. A babák egy csomó dolog miatt sírhatnak, főleg az elején. Akkor nem elég az anyatej, ha nincs elég pisis-kakis pelenka egy nap, és nem hízik eleget. A mérésnek is hetente egyszer van értelme. Én azt tanácsolnám, csak akkor pótolj ha nem hízik megfelelően. Ha szopizás után még sír, akkor próbáld megint mellre tenni. Ha elutasítja, akkor nem éhes már. Az elején pedig normális, ha bealszik, százszor kel, sír, össze vissza történik minden. Ez egy nagyon fárasztó időszak,. Kitartást és minden jót nektek!
2022. júl. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
#1 A babám 3 hetes. Kénytelen voltam. Nem volt elég tejem, igazából mai napig kérdéses. Van, hogy elég, van, hogy nem. Ha látom, hogy nem elég, pótolni kell - védőnő. Meg ugye nem kérdéses, hogy nem fogom hagyni sírni. Egy felnőtt ember is ha 3 szelet kenyeret eszik meg egy étkezésre, nem fogja beérni olykor csak 1 szelettel, mert hát most ez van. Hiába szopik egy órát, ha utána még mindig sír, nyűgös, nem ér semmit az ilyen szoptatás, hiszen a babám éhes marad.
2022. júl. 29. 16:34
 6/22 A kérdező kommentje:
#2 Három hetes a babám.
2022. júl. 29. 16:35
 7/22 A kérdező kommentje:
#3 Cumisüvegből. De hála az égnek e téren nincs gond, semmilyen cumizavart nem okozott. Nagyon jól szopik, már születése óta, mindenki csak pislog rajta, hogy milyen ügyes.
2022. júl. 29. 16:37
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Az elején én is belekeveredtem ebbe a spirálba, nekem végül szoptatási tanácsadó segített. Néhány ötlettel is, de leginkább magabiztossággal. Rengeteg szoptatásnak és fejésnek hála két hét után teljesen elhagytuk a tápszeres kétségbeesett pótlásokat, csak ki kell tartani, ami ígysem volt könnyű. Milyen idős a baba? Nincs épp növekedési ugrásban?

Az a baj, hogy ő azért lenne mindig cicin, mert termelné magának a tejet. A szervezeted érzékeli, hogy van igény, de nincs tej, vagyis termelni kezd. Ha adsz neki pótlást és nem is fejsz helyette, akkor nem fog több tej termelődni, mert nem érzi a szervezeted, hogy igény van rá. Tehát a babád nyugodtabb lesz ugyan, de neked szép lassan elapad a tejed.

2022. júl. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

8 vagyok, közben látom jött válasz. 3 hetes növekedési ugrás. Én is pont akkor hívtam a tanácsadót. :)

Lehet adni kiegészítést, de nem mindegy hogy hogy és mennyit. Sosem adunk szoptatás HELYETT. Érdemes a szoptatással egyszerre. Napi 6-8 alkalommal fejni-fejni-fejni, a tejet gyűjteni, majd amikor mellen van a baba és már érzed, hogy nem lesz elég neki, akkor szondán vissza lehet adni neki 30-40 ml lefejt tejet alkalmanként szopizás közben. Mi a napi 10 etetésből 5-nél adtunk neki pótlást, de ő nem is gyarapodott rendesen sajnos. Az elején 3-nál tápszert adtam ugyanígy, mert nem tudtam eleget fejni, aztán szépen lassan lett annyi, hogy tudtam csak tejet visszaadni neki, majd mostmár nem is igényli napi egynél többször. Sokszor egyszer sem

Fejsz, mindig teljesen kiürül a melled, a szervezeted érzi, hogy termelni kell. Szondán adod neki vissza a tejcsit, vagyis szopizik közben, a szervezeted érzékeli, hogy több tej kell. Nem mondom, hogy baromi kényelmes módszer, de nekünk bejött. :)

2022. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#8 Fejtem is egy ideig, de fájt (elektromos fejőgépet béreltem), nagyon utáltam, pont a babyblues időszakban voltam, egyszerűen sok volt a szoptatás, fejés, cumisüveg és a 0 alvás együtt. 2 órás procedúra volt sokszor, alig éltem.


Igen, teljesen igazad van. Csak a folyamat borzalom. Van, hogy órák után (szopás) is elégedetlen, nyűgös, nem alszik. Olyankor sírhatnékom van. Sírok is olykor. A gyerek meg éhes....

2022. júl. 29. 16:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!