Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam állandóan csapkodja a...

Kisfiam állandóan csapkodja a nővérét,sokszor ok nélkül másokat is megüt,kiemeljük az adott helyzetből próbáljuk elmagyarázni a dolgokat és kinevet..vajon mennyi idős korig normális ez ha egyáltalán annak mondható?

Figyelt kérdés

4éves lesz szeptemberben a kisfiam. Májusba volt orrmandulaműtétje és fültisztítása ..sajnos még nem túl érthetően beszél. És a hallás bemérése is folyamatban ,minden hónapban nézik. Az biztos hogy jobb a hallása mint műtét elött.


Sok mindenbe megérteti magát.

Szerdán megyünk gyógypedeshez a nevelésibe.

Pszichológusnál voltunk anno sajnos sokra nem jutottunk mert mindig a hallásnál lyukadunk ki..

Logopédián úgyszint.


Sajnos a probléma az hogy kb 1_2hónapja folyamatossan ütögeti a tesót és másokat is. Elmegy mellettük vagy épp olyan kedve van és oda suhint bárkinek..egyszerűen nem értjük mi ez nála. Többször elvittem az adott helyzetből és magyaráztam hogy fáj nemszabad miért nem szabad stb.. vagy kinevet vagy sírva fakad.

De aztán kezdi elölről.


Vajon mit lehetne ez ellen már tenni? Totál kivagyunk merülve tőle..nem szeretünk sajnos vele így sehova menni.


Olvasunk mesekönyveket,de azokat se hallgatja végig ..morog beszél közbe sokszor a maga nyelvén..


Nagyon kellemetlen ezaz egész már ..



2022. jún. 20. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy autista vagy viselkedési problémás? Mert ez nem derült ki az írásból
2022. jún. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most viszem holnapután nev tanba! De autista biztos nem..arról tanultam mivel ped asszisztens vagyok..

Inkább a viselkedés probléma..

De már nemtudja az ember hogy kezelje ;(

2022. jún. 21. 00:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennyit ér a mostanság divatos "tartsunk hegyibeszédet a gyereknek"nevelés.A gyerek kiröhögi a szülőt.
2022. júl. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Több mint valószínű hogy autista. Nem teljes mértékben szellemileg sérült mert tud beszélni, járni (gondolom én) meg gondolom öltözködni meg enni is tud. De például az én tesomnak az olvasás kb 32-33 évbe telt de nem folyamatosan olvas hanem csak néhány szót amit felismer. Öltözni, biciklizni, fürdeni, WC-zni a mai napig nem tud és valószínűleg nem is fog tudni. Agresszív szerencsére nem volt, bár néha balhézott, de úgy mond ez elnézhető neki/nekik.. Nagyobb része az autistáknak agresszív, verekedős, semmit se tud csinálni, mindent lesz@r meg ilyenek.. Tesom szívesen megnézi a filmeket is mint a Barátok köztöt mindig alíg várta hogy kezdődjön, Szeress most meg Rex felügyelő, de inkább azt mondanám hogy csak a mese érdekli abból se mind.. A 3D-s szutykok amiket én is utálok nem igen érdeklik, inkább az ilyen Csizmás kandúr (legrégebbi változat és talán a legdurvább is), Kimba 1-2, Popeye, Mátyás király, Ludas Matyi, Vuk, A császár új ruhája, Jancsi és Júliska (talán a legdurvább verzió ebből is, ez a Grimm legszebb meséiből) és még sorolhatnám.. Megenni nem sok mindent eszik meg.. Banán, gumicukor, Parizer, fasírt, nápolyi, palacsinta, süti meg még pár dolog kb 25-30 évbe telt mire megszerette.. Inkább csak kenőmájas, tejföl, omlós keksz, csoki, törött krumpli, krumplis tészta, túró, víz és szörpös víz, tej, túró rúdi, pogácsa.. Kb ezeken élt egész életében mert másra nem akart rá szokni mert kiköpte vagy akár fél óráig a szájában tartotta, viszont most már a kezébe veszi a kanalat nehezen és van hogy dupla adagot kér belőle.. Nem nehéz őket megtanítani ilyenekre.. Szénsavas üdítő, főzelékek, némelyik chips, narancs és mandarin, mazsola, spagetti meg még sorolhatnám valószínűleg sose fog kelleni neki vagy lesz 50 vagy több éves ha megéri mire megeszi.. Nem lehetetlen tanítani őket, sokan sajnos eldobják őket intézetbe ahol ütik-verik őket meg ha nem eszik meg akkor inkább az őket ápoló eszi meg a kajájukat.. Szóval életet életért áldozol fel.. Nem lesz fényes gazdag életed, de ha szereted nem dobod el és bármit megteszel érte. Dolgozni sose fog viszont sok év bizottsághoz járás után 200-300 körül is kaphatsz kiemelt ápolásit, persze akkor valamelyik szülőnek otthon kell ápolnia, ha nem szülő nevén van az ápolás hanem nagymama vagy rokon vagy egy felbérelt dadus akkor az csak 40 ezer, ha intézet ápolja akkor meg ők kapják a pénzt, te esetleg szombat-vasárnap láthatod a gyereked.. Szóval ezt jól át kell gondolni mit csinálsz, nem csak a pénzért hanem mert a te gyereked akármilyen beteg is de mégis csak a tied.. Ha mondjuk nyaralás vagy bevásárlás akkor a nagyszülők valamelyike már ha van tán csak ki bír vele pár órácskát/ha nyaralás akkor pár napot.. Mi is volt hogy elmentünk életemben 1x nyaralni (28 leszek mindjárt), akkor a tatám (apukám apja) és a mamám (anyukám anyukája) vigyázott rá, természetesen mamám volt a nyugisabb fajta, tatám az picit morgós fajta volt még velem is de el tudtunk menni kikapcsolódni. Már amennyire, mert én meg rosszul lettem rohadt erős migrénnel és haza kellett mennünk másnap mert sírtam a fájdalomtól.. Nem is ez a lényeg, mert eltértem nagyon a témától, hanem hogy meglehet oldani azt hogy te is tudj dolgozni meg a párod is meg tudjatok ide-oda menni ha van valaki aki türelmes és rá mered bízni hogy vigyázzon rá.


De most gondoljunk arra hogy nincs ilyen rossz helyzetben, akkor csak szimplán minden meg lett adva neki és hisztis gyerek lett aki földhőz vágja magát meg válogat meg le se sz@rja mit mond a szülei.. Szerencsére se én se a beteg nővérem, legalábbis a nagyszülők (amíg éltek) meg anyukám és apukám is ezt mondja a mai napig is hogy mi jó nevelésben voltunk és ha azt mondták hogy "nem mert most nincs ilyenre pénzünk vagy sose lesz mert ezt nem engedhetjük meg magunknak" akkor bele törődtünk és nem vágtuk magunkat földhöz.. Szóval lehet csak el lett kapatva.. Nem tudom, ezt nektek kell tudni.. Mindenesetre a legjobbakat kívánok nektek <3

2023. máj. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem autista köszönjük voltunk vizsgálaton..
2023. máj. 29. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!