Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egész napom szoptatással...

Egész napom szoptatással tellik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 hónapos a lányom. Eleinte alig volt tejem, ezért tápszert kapott, akkor aludt és evett, de mióta szoptatok (3 hete), 2-2 és fél órákat cicin van, és nappal 2x alszik 3 órát, azon kívül mindig cicin lenne. Szinte semmilyen itthoni feladatomat nem tudom ellátni, fekszem egész nap, és ez lelkileg nagyon megvisel. Tudom ez lenne a dolgom most, csak hogy szoptassak, de kezdek belebolondulni ebbe.
2022. szept. 5. 14:34
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
55%
Túl kell élni, jobb lesz. A háztartás megvár, meg gondolom van egy apuka is. Nyugodtan elvégezheti most ő a házimunkát, neked tényleg ez a dolgod most.
2022. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
53%
Húúúú,de utáltam ezt az időszakot!"A szoptatás csodálatos,idilli dolog" Na persze. Már akinek....Nekem is aludt folyton a cicin,ha letettem a szopipárnáról,felébredt és egyből üvöltött. Vissza a szopipárnára,bekapta a cicit és már aludt is. Persze idővel egyre kevesebbet,a végén már csak a reggeli szopi közben aludt vissza. 7 hónapos korában ez elmúlt. Sok helyről halottam ezt. Nekem is kellett tápszeres kiegészítés,így egyik kajálásból lógtunk át a másikba. Igazán jó tanácsot nem tudok adni. Szoptatási tanácsadó nekem azt mondta,hogy ha a gyerek 40 perc alatt nem lakik jól,akkor tápszert kell adni,a többit meg lefejni,mert az nem jó,ha egyik kajálás éri a másikat,meg így nem hatékony a szoptatás sem. Persze ezt nem tudtam megtenni,mert mint írtam,ha levettem a ciciről,egyből üvöltött,úgy meg elég nehéz fejni. Hiába kapta meg gyorsan a tápit. Volt,hogy úgy fejtem,hogy egyik kezemmel a fejőt fogtam,a másikkal meg báboztam a gyereknek. Szóval ez tényleg nehéz,de ki kell bírni.
2022. szept. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell túlélni. Ha neked nem jó, akkor ne engedd neki. Ennyi.
2022. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
65%
Az első 6-8 hét erről szól.Utána jobb lesz.Tök normális dolog.
2022. szept. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
81%
Én abbahagytam a szoptatást. Életem legjobb döntése volt. Végre jutott idő másra is, a baba is sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lett ahogy én is.
2022. szept. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
35%
#3-nak is igaza van,el is lehet apasztani,vagy lefejni az egészet és cumisüvegben odaadni. De ettől nekem lelkiismeretfurdalásom lett volna,mert a gyereknek kell anya közelsége,meg az ilyesfajta kapcsolat,úgyhogy én inkább "szenvedtem" a szoptatással.😀
2022. szept. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
81%

6


Cumisüveges táplálásnál is megkapja a gyerek a közelséget, hiszen átöleled, érintkeztek.

2022. szept. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
43%

Az első hetek, növekedési ugrás, mozgásfejlődés, fogzás és betegségek sajnos ilyenek. Ilyenkor mindig anyán lógnak, cicizni akarnak. Ha jól rémlik, akkor kb 6 hetesen van egy ilyen időszak. Sok babánál ilyenkor van egy köztes megoldás, a hordozás (nagyon jó hordozási tanácsadók vannak).

Emellett lll.hu és szoptatasert.hu

Őket nagyon tudom ajánlani, mivel nem minden szoptatási tanácsadó ért igazán a munkájához.

2022. szept. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
34%
Hát nem tudom,nekem az a véleményem,hogy ez a legkevesebb amit kibírhatsz a saját gyerekedért.Ettől sokkal nehezebb feladatok is lesznek még.Az első 6 hét amúgy is gyermekágy,addig amúgy is kímélni kellene magadat,a házimunka megvár,és a párod is besegíthet. Nem azt mondom,hogy nem szabad semmit csinálni,meg csak feküdni kell,de ha a babának most rád van szüksége, akkor nyugodtan pihenj vele,és koncentrálj rá.Hamar eltelik ez a pár hét.Egyre jobban nyílik majd neki a világ,beáll a kereslet-kínálat,nem fog non-stop szopizni.Nekem 5 gyerekem van,mind iszsz,életem legjobb döntése volt,hogy szoptattam,mert nem kellett soha pancsolnom a tápszert el,a fejessel,stb.Persze mindenkinek a saját döntése,de nekem sokkal egyszerűbb volt így.
2022. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
22%
Nem bántásból kérdező, de szülés után mit vártál? Komolyan kérdezem!
2022. szept. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!