Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen ételeket nem ehetek...

Milyen ételeket nem ehetek szoptatás alatt? Miket kell kerülni hogy a baba ne legyen hasfájós?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem többek között ezek okoznak gondot: hüvelyesek, gomba, máj, nesquick kakaó. Ettől függetlenül ettem mindent.
2010. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak a káposztafélékkel, szárazbabbal volt gondom,de csak a második hónapig. Egyébként mindent ettem,és sok tejet ittam.
2010. szept. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ugye azok a bizonyos "k" betűsök (káposzta, karfiol, karalábé, stb...), amik amúgy is puffasztanak, meg a borsó, bab... A túlzott kávé, csokoládé, feketetea, amik élénkítenek, a csípős dolgokat is célszerű kerülni. Persze igazából neked kell kitapasztalni, hogy az egyes dolgokra, hogyan reagál a babád. Túl sok új dolgot ne egyél egyszerre, hogy tudd, mi az, amire érzékenyebben reagál a picúr. Én pl. mindig kávéztam, a terhességem alatt is, a szoptatáskor pedig nagyon kicsi mennyiségben és nagyon felhigítva próbáltam ki, nem lett élénkebb a babám, ugyanúgy aludt, mint előtte, tehát onnantól nyugodtam ittam. De másnak meg abszolút nem bírja. Minden jót és jó egészséget Nektek!
2010. szept. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem csak az első 2és fél, 3 hónap volt így evés teren odafigyelős! azóta eszek mindent és észre sem venni, de nekem is a káposzta volt a leginkább, meg a párolt zöldség.
2010. szept. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a paradicsomtól fájt nagyon a kisfiam pocija az első hónapokban. Most már eszek mindent, semmi baja már. 5,5 hós.
2010. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

szia! Te miért kerülnéd,hogy hasfájós legyél? Na azért kell kerülni az olyan ételek fogyasztásá szoptatós anyának, amelyek puffasztanak, pl. Természetesen pontos infót ad a védőnő, gyerekorvos erről, s tudtommal az oltási könyveben is van egy táblázat arról, mennyi idősen mit ehet a baba. A miénkben van legalábbis.

Ha pedig azt nem veszed figylembe, hogy ha a kicsinek elég rossz, hogy fáj a hasa, akkor már csak azért is kell kerülni, hogy ne legyen hasfájós, mert meg fogsz őrülni, annyit fog szegényke sírni...

Hát sok sikert.

2010. okt. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Előző vagyok, ezer bocs a válaszomért, a kérdést rosszul olvastam....mindent visszaszívok... miket kell kerülni helyett miért kell kerülni-t olvastam. Azért ment fel a pumpám, de mégegyszer bocs.

Amit viszont írtam, gyerekorvos, védőnő biztos tud tanácsot adni, saját esetemben nálam a puffasztó ételek kerülése elég volt. káposztafélék, beleértve a karfiolt is, hüvelyesek, és a fűszeres étrend .

2010. okt. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
koszi a valaszokat
2012. szept. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!