Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 óránként szoptatás? Ha nem...

3 óránként szoptatás? Ha nem ébred magától, ti keltitek hozzátok vagy vártok?

Figyelt kérdés
Csak vélemények, tapasztalatok érdekelnek, hátha lesz valami hasznos infó a válaszokban.
2022. szept. 27. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs egészségügyi problémája nem kell kelteni. Mindkét lányom már a kórházban 4-5 órákat aludt, a mai napig extra jó alvók.
2022. szept. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem 3 óránként szoptattam, hanem igény szerint. Nem, nem keltettem. Ha éhes/szomjas volt, kelt magától. Ha nem, aludt egy nagyot.
2022. szept. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem szoptattam soha 3 óránként, nem tudom így is érdekel-e. De ha nem sárgult be, vagy nincs egészségügyi oka bizony fel nem kelteném. Szerintem örülj, hogy alszik :)
2022. szept. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem sárga és hízik rendesen akkor nem kell kelteni.

Nekem a fiam csak azért kellett eleinte, mert 4. nap indult be a tejem, sokat aludt minden étkezések között és továbbra sem indult meg a súlya. Csecsemősök javaslatára kezdtem kelteni, végre megindult a súlya.

2 nappal később már nem volt rá szükség, kelt magától. Onnantól ha mégis több idő eltelt evés óta, már nem keltettem.

2022. szept. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3as, így is érdekel :)
2022. szept. 27. 21:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igény szerint szoptattam, nem időre. Ha nincs besárgulva,nem kell kelteni.
2022. szept. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Koraszülött babámat 3 óránként KELLETT/LEHETETT szoptatni. ébresztettem éjjel is.

Az első héten így csináltam itthon is (ekkor 3 hetese volt) Majd kontrollon minden rendben találtak így mehetett az igény szerinti.

De addigra beállt 3 órára.

A lányomat aki idóre jött, egyáltalán nem keltettem volna. Viszont ő meg nonstop cicis volt.

Ha nincs eü gond, ne keltsd fel

2022. szept. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes koruktól aludtak egyhuzamban 9-10 órát, nem keltettem fel őket. Addig is csak 1x ébredtek.
2022. szept. 28. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kis súlyú koraszülött, besárgult babámat 4 óra után kellett (volna) kelteni, ha nem ébred magától előbb (mindig az utolsó szoptatástól számolva). 1x vagy 2x volt ilyen, előbb 3 óránkénti, majd 2 óránkénti szoptatásra állt be magától. Már bőven fél éves múlt, mire ez ritkulni kezdett.
2022. szept. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amíg sárga volt, legfeljebb 3-4 óránként keltettem. Utána már nem. Amikor beteg volt, akkor igyekeztem gyakrabban mellre tenni, mert valahogy ezt diktálták az ösztönök. Ha kicsit is mocorogni kezdett, 2-3 óránként már etettem is. Nekünk is azt mondják sok folyadékot kell fogyasztani, ha betegek vagyunk, valahogy így éreztem helyesnek. Egyébként nagyon jól alvó kislányom van, nem ébresztgetem. Kel magától, ha éhes.
2022. okt. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!