Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Újszülött babát 3 óránként...

Újszülött babát 3 óránként kell szoptatni?

Figyelt kérdés
Védőnőnk ezt mondta. 1 hetes a baba, de nagyon jó alvókája van, kb felébreszteni se tudom ha már 3.5 órája alszik. Kötelező minimum 3-4 óránként ennie vagy elég ha 6 óra is eltelik 2 etetés között? Van amikor 2 óránként eszik? Vagy 1 órába 2x stb. Köszi

2021. okt. 21. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor etesd, ha éhes. Ha vagy olyan szerencsés, hogy éjjel alszik, akkor ne keltsd fel. Akkor szokták ébreszteni, ha valami gond van, pl nem hízik vagy ilyesmi. Majd nappal eszik többször. Ha meg két óra múlva éhes lesz, akkor csak nem hagyod még egy órát sírni, mert nem telt le a 3…?
2021. okt. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Akkor KELL, ha alacsony súlyú vagy koraszülött. Egyébként megvárod, hogy megehezzen.
2021. okt. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Én az első pár napban ébresztette, mert még a szopizásba is bealudt, nem akartam, hogy sokat veszítsen a súlyából, de utána már csak mikor magától kelt.
2021. okt. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az volt a tapasztalatom hogy legkésőbb 4-4.5 óra múlva magától felkelt. Én örültem neki ha alszik úgyhogy eszem ágában se volt ébreszteni. Se nappal se éjjel.
2021. okt. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kellett, de csak mert sárga volt. Ha a te babád nem sárga, akkor ne ébreszd.
2021. okt. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha besárgult, kis súlyú stb. Úgyis lesznek növekedési ugrások 3,6 hetesen, illetve 3,6 hónaposan. Akkor aztán fél óránként is képesek cicizni több napon vagy akár egy héten is keresztül, amíg be nem áll a kereslet-kínálat.DE kifizetődő, ha valaki tényleg akar szoptatni. Szóval élvezd ki, hogy a babád ilyen jó alvó. Az enyém már a kezdetektől 2 óránként kérte. Jó babázást, türelmet és egészséget!
2021. okt. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Én felkeltem, de csak mert kőkemény lesz a mellem és a mellszívó nem sokat segít. Sajnos beálltította a cicimet 3 órára, így ha tovább alszik, először kicsit leszívom a tejet mellszívóval, de aztán ha már nem bírom tovább kénytelen vagyok kelteni.
2021. okt. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondták keltsem 3 óránként, mert besárgult. Máskülönben nem kellett volna. Örültem volna, ha 3 óráig alszik, ő max 1.5-2 óránként kel, de néha még előbb. Átálltam igény szerinti szoptatásra, mert idegesített, hogy egyfolytában az órát nézem hogy most enni kell vagy sem. Viszont legalább irgalmatlanul bedurrant tőle a tejem, az elején alig akart valami csepegni, most meg kénytelen vagyok szoptatás után fejni, mert túl sok van. :D

Ha nem sárga nyugodtan hagyd aludni 4 órát is.

2021. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

Az első héten még fontos, hogy meglegyen a 3 óra, de utána már ahogy erősödik, 1 hónapos kor körül azért már nem kőbe vésett ez az idő.

A mi esetünkben fogyáshoz vezetett, hogy ugyan 3 óránként evett kb, viszont csak 10 perceket és ez nem volt elegendő mennyiség a gyarapodáshoz. Nekem is ébren kellett tartanom, kínlódva szedtünk össze negyedórányi evést, de végül tápszer lett, mert másfél hónaposan sem volt születési súlyú.

Hihetetlenül fontos, hogy az első 1-2 hétben meglegyen az "alapozás". Hogy rakódjon rá a súly, minél többet egyen, keltve legyen ha kell, cicin legyen amennyiszer csak ébren van, mert amíg nem erősödik meg, addig az se neki se a tejnek nem lesz jó, mert kevés lesz az igény... :(

2021. okt. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
9es vagyok. Az én fiam nem volt sárga, viszont nagyon aluszékony volt. Emiatt nem tudott 10 percnél tovább enni. Hiába csörgettünk kulcs csomót a füle mellett, öltöztettük, semmi nem ébresztette fel.
2021. okt. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!