Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor fejjek? Már 7,5 hónapos...

Mikor fejjek? Már 7,5 hónapos a babám, tehát kialakult a tejtermelésem.

Figyelt kérdés

Szopizik reggel 7 óra fele, délután 4 óra fele és este 8 óra körül. Estére kevés neki a tej sajnos, sinlacot adok ezért, amiből 120-140 grammot megeszik, tehát éhes. De inkább tejet szeretnék adni neki.

Délben lenne gondolom ideális, de akkor nem fog kevesebb tej termelődni 4 órára? Tudom, a tej nagy része szopi közben termelődik, de ha 3 óra telik el két szopi között, akkor kevesebb a tejem, tudom.


2010. szept. 26. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Minél gyakrabban fejsz, annál több tejed lesz. Anyatejleadó vagyok, nálam működik, napi 2 liter tejem van, 3 óránként fejek, hasonló korú a babám, mint a tiéd.


A legtöbb tej egyébként éjszaka termelődik. Érdemes lenne felkelni éjjel kettőkor fejni, ha tényleg komolyan gondolod. Reggelre ismét telemenne a cicid.

2010. szept. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!!

Tényleg szoptasd a babád,vagy fejd te gyakran a melled.Én Laktoherb teát iszok,napi 2 csészével és rengeteg tejem lesz tőle.Próbáld ki!!

2010. szept. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Több, gyakoribb szoptatással/fejéssel lehet növelni az anyatej mennyiségét. De azért nem egyik szoptatástól a másikig ugrik meg a tej mennyisége, néhány napnak el kell telnie, míg a szervezet tudomást vesz a többlet igényről. Minél többször fejsz, annál több tejed termelődik. Próbáld ki a 7-7-5-5-3-3-1-1 perces szaporító fejést, ez valószínűleg pár napon belül eredményre vezet.
2010. szept. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A laktoherbet iszom, napközben; este (szopi után) sört, 2%-ost. Plusz a urticat is szopogatom szorgalmasan. A görögszénamag borzasztó, helyette inkább a laktoherb...

Csak estére kevés a tejem, nappal nincs gond, szerencsére.


Éjjel kettőre nem fogom felhúzni a vekkert, mert arra szerintem nemcsak én ébrednék fel... :)

2010. szept. 27. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!