Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért ennyire "gyöszös" a...

Miért ennyire "gyöszös" a tejtermelésem?

Figyelt kérdés

Kislányom most 7 hetes, eddig semmi gond nem volt a tejemmel, 3 óránként nem egyszerűen "újra töltött", hanem bedurrant, az utóbbi pár napban azonban semmi ilyet nem tapasztalok, még éjszaka sem, holott eddig általában éjjel termelődött rengeteg, a kora hajnali szoptatásból ( 1h) még bőven maradt is a későbbi etetésre.Igaz, a babám étvágya is megnövekedett.Most viszont azt tapasztalom, hogy nem lakik jól egyszeri szopival, mert órákig szívja ugyan, mégis nagyon kevés jöhet belőle, mert másfél óra múlva újra kéri.Nem szoktam fejni, ezt hozzáteszem, bár az utóbbi időkben megpróbáltam a maradékot kifejni, de nem tudtam, mert semmi nem jött belőle, ugyanakkor a babám ezt a "semmit"-mondom-órákig szopizza.

Mással is előfordult már ilyen?

Bocs a kimerítő kérdésért, de nem szeretném, ha tápszerezni kéne, mert nem elég a tejem.


2011. ápr. 4. 07:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nem kell megijedned, most kezd a tejed ráállni a baba igényére.Annyi a teendőd, hogy szoptatás után fejd le a maradék tejet, azt tedd a hűtőbe, hátha kell, mert így nem fog gyorsan elapadni a tejed.A patikában lehet kapni tejelválasztást segítő teakeveréket az is segít, meg ha szereted a sört, néha egy pohárkával igyál az is segíti a tejelválasztást.Fontos, hogy ne stresszelj, mert attól elapad a tej!Én nagyonsok tejet ittam amikor szoptattam, az bevált.
2011. ápr. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy gáz, de diétázom jelenleg is, mert a terhesség alatt magas volt a cukrom, azóta helyreállt, a diétától viszont lement összesen 15 kiló a szülésem óta, amit nem bánok, mert a 150 centimhez voltam a 9-dikben 85 kg, ebből a babám nem egész 3 kilósan jött a világra.Most vagyok 70, de lehet, hogy kevés a bevitt ch-mennyiség ( 170 g / nap ), amit eszek és ez a baj.Párom szerint le kéne vele állnom.
2011. ápr. 4. 08:02
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

Persze, nő a baba, most már nem hagy meg semmit. Szopás KÖZBEN termelődik a tej. Ne most diétázz, egyél nagyon sok rántott levest, folyaDÉKOT. nEM CUKROT KELL ENNI, DE SOK TARTALMAS FOLYADÉKOT, és sok fehérjét.Zsiradékot is, mértékkel, és zöldségfélét is.

A szoptaTÁS sürgősebb most, mint a diéta.

Hallottál a vega francia nőről, akinek éhen halt a szopós gyereke, mert annyira sovány volt a teje? Ne diétázz, mert a kicsinek már nem csak a ml számít, hanem hogy jó tartalmas legyen a tej.

Ha kibirod, hoyg négy hónapig szoptasd(táp nélkül) akkor már szopni fog egy évig, utána már simán megy. A 2-3 hónapban nem szabad abbahagyni, és hozzápótolni. A tej legyen táplálóbb, arra törekedj, akkor nem kell pótlás.

2011. ápr. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
mi az a ch mennyiség?
2011. ápr. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok, igen a tartalmas ételek is nagyon fontosak.
2011. ápr. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
a diétát a dokikavl kellene megbeszélned, de szopi ügyben az a helyzet, hogy szoptatás KÖZBEN termelődik a tej nagy része és csak kisebb része termelődik 2 szopi közt. Szóval szoptass minél többet és ne az órát nézd hanem a babád igényeit. És az is jó ha fejsz a szopik után.
2011. ápr. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem fejek, csak szoptatok, és nekem sem durran be már a cicim, volt, hogy aggódtam, hogy lehet nincs elég tej, de egy hét alatt 200-at hízott, akkor kell, hogy legyen.


Nem sok a ch beviteled, de szerintem ráérsz majd nyár előtt picit diétázni. Én is ezt fogom tenni.

Napi egy szelet kenyeret eszek minimum.

Valami leves.

Sok ital, gyümölcslé

Banán ezerrel

turó rudi

És napi egy tartalmas főétel ebédre, ami lehet pörkölt galuskával, tészta, rízs.

Vacsi hatkor és az is tartalmas, de akkor már kenyér nélkül eszem felvágottat, sajtot, zöldséget, salátát.

Utána már nincs evészet.


Így adtam le 2 kg-t két hét alatt.

De nem fogyózom, csak tudatosan eszem, hogy a babának jusson elegendő étel és ital.

2011. ápr. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Utolsó, az étrended alapján én úgy látom, inkább te diétázol, nem én.Nekem 30 g ch pl. egy reggelim, amibe belefér egy light joghurt, 10 deka felvágott + egy szelet teljes kiőrlésű kenyér.+ zöldségfélék is a szendó mellé.

Az ebédem úgy néz ki, hogy húsétel vagy leves, minimális köret, a vacsorám is tartalmas, kiadós ( amúgy diétás mércével szinte még hízlaló is, ráadásul vmikor este 8-kor vacsizom) és van pótvacsora is, ami vmi gyümölcs vagy egy pohár kefír szokott lenni.

A rizs, tojás, gyümölcs, tejtermékek gyakoriak.

Dietetikussal azonban fogok minnél előbb beszélni.

Kösz a válaszokat.

2011. ápr. 4. 10:07
 9/18 A kérdező kommentje:

08:10

Ch mennyiségben van meghatározva a 6 ( ! ) étkezés naponta.

Itt a gyorsan felszívódó szénhidrátokra kell figyelni, ezeket kerülni ( pl.fehér tészta, fehér kenyér stb.) és a lassan felszívódóakra odafigyelni, ezeket bevinni + a fehérjedús ételekre fektetni a hangsúlyt, ezeket, ha 0 g ch tartalmaznak ( pl.tojás) korlátlanul lehet enni.

Eddig amúgy jó volt a tejem, a születése óta összesen 1 kg-ot hízott, szóval ezért remélem, hogy nem a diéta a ludas a dologban, de mindenképp utánajárok.

2011. ápr. 4. 10:11
 10/18 anonim ***** válasza:
tényleg én diétázom? Húha, akkor ennem kell, mert nem tudatosan teszem, csak gyomorproblémáim vannak.
2011. ápr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!