Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy apaszak el ha nagyon sok...

Hogy apaszak el ha nagyon sok a tejem,es sajnos nagy hibat követtem el, így már egyáltalán nem akar szopni. Drasztikusan hagyta abba ,igaz 21 hós de a lényeg hogy apaszam el hogy ne maradjon csomó?

Figyelt kérdés

Tehat folyamatosan csomosodik, elotte is amikor szopizott maradt 1-2 csomó a mellemben, de szopizott es jobban lett.

Tehat:

Nagyon cicis volt, és már régóta terveztem a leszokatást, egy ideig ment hogy csak 3x szopott. de ujra akart es hisztizett sokat amig kb.5alkalom /nap lett.


A tesom azt mondta hogy ö tett egy kis mustart a mellére anno, tehat gondoltam en is kipróbálom.

De nagyot hibáztam!

Mert becsaptam a gyerekem kb.3x egymás után!!

Annyira sajnálom, mert azt terveztem hogy nappal nem szoptatok csak reggel és este.

De nem így alakult sajnos.. eljött az este és csak sír-sír, semmi "pénzért" nem fogadta volna el a cicit,se ejjel,se reggel.

Most egyáltalán.


Valószínű traumat okoztam neki a mustáros cicivel🤦

Most pedig itt vagyok teli cicivel, ill. jött a következő csapás:

hogy a mellszívóm adaptere vhol elkallódott, igy maradt a kézi fejés 😏 de borzasztóan fáj, de lehet veszek egy masik fejogepet ha muszalj.


Kerlek adjatok tippeket, ma megyek az apasztó gyogyszerért, remelem hasznalni fog ..


Bocsi a helyesírás/ fogalmazásért , kozebe a kicsire is figyelnem kell ..



2022. okt. 4. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Végül. is bejött. h leszoktasd 😅 Ezért azért ne dőlj késbe ☺️


A mellszívók meg sima usb töltőkkel szoktak menni. de ha nem olyan, akkor menj be egy telefonos boltba (használt telók fóliák, töltők) vidd a gépet. Mutasd meg a srácnak. Tuti tálál hozzá valamit. Ezért nehogy vegyél még egy gépet.

Ha ma kapsz bogyót, akkor gondolom lesz betegtájékoztató, mrg használati utasítás. Aszerint járj el.

2022. okt. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Ezért kellene ostoba tanacsok helyett szakemberhez fordulni. Szoptatási tanácsadó a leszoktatásban, elapasztásban is tud segíteni. Esetleg a védőnőt is érdemes megkérdezni.
2022. okt. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Jó, azért 21 hónaposan már ideje volt leszoktatni, úgyhogy ne vádold magadat, kérdező. Majd a következőnél más módszerrel csinálod. Aztán ha azzal nem szokik le, végső megoldásként még tudod ezt használni.
2022. okt. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én fejtem még 3 hétig, mire elapadt annyira, hogy ne kelljen többet fejni, ő pedig megkapta cumisüvegből vagy pohárból (majdnem 2 éves volt). Én is egyik napról a másikra szoktattam le. Meg fogja szokni, hogy máshogy alszik el, nálunk eleinte sétálgatni kellett vele (ezt csak rövid ideig bírtam), és aztán melléfeküdtem. Kapott egy új alvósállatot is, az is segített. Gondolom, nem jó kedvedben döntöttél úgy, hogy ilyen radikális megoldást válassz. A nappali leszoktatásra mondjuk nekem bejött a figyelemelterelés (sokat kimentünk jétszóterezni, sétálni, programokat csináltunk), én este nem tudtam már mit csinálni vele, a sok ébredéstől kivoltam. Szóval megértelek, hogy ezt választottad, és bár szeretnek ezért itt lepontozni, rengetegen csinálják így, nekem is egy olyan anyuka ajánlotta, aki nem merte felvállalni mások előtt, csak privátban megírni, hogy hiába próbált bármi mást, csak ez vált be, mikor kiírtam kérdést róla, hogy mit csináljak. Én személy szerint az lll-től kezdve a szoptatós fb-csoportokon át a szoptatási tanácsadók posztjait is beleértve mindent, amit csak tudtam elolvastam a témában, és rengeteg sírásnak tettem ki ezáltal magunkat, ugyanis nálunk NEM jött be, amiket mostanában tanácsolnak, csak megy a szöveg, hogy átvered a gyereket. Hát nálunk meg pont ezzel sikerült végre sírás nélkül leszoktatni mindkét gyerekem, a nagyobbnál a mostani tanácsok miatt 8 hónapot szenvedtünk még pluszban... És utána is full lelkiismeret-furdalásom volt, mert mindig mindent igyekeztem úgy tenni, ahogy neki jó, de majdnem 3 éves korára már egyszerűen elfogytam, nem bírtam. Én vállalokm, hogy így csináltam, és te sem gondolom, hogy rossz anya lennél ettől.


Szóval én fejtem, és megkapták, eleinte sok tejem volt, mindig addig fejtem, ameddig jött belőle, amikor márcsak nagyon kicsi jött, akkor nem fejtem. Ez eleinte napi több fejés volt, alkalmanként több deci, aztán szép lassan csökkent. Addig viszont legalább megkapták. Az apasztógyógyszernek lehetnek mellékhatásai. Ha van lehetőséged fejni, akkor én azt választanám.

2022. okt. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

A szuperanyák is megérkeztek...

Ne legyünk már teljesen agyamentek, 2 éves gyerekről van szó, nem egy 6 hónaposról...

Ha bevállt hát bevállt.

Sokaknak gyógyszer miatt kell egyik napról a másikra elvenni a cicit kisebb gyerekektől, mégis életben marad mindenki...

Azt hiszem a 21 hónappal tökéletesen teljesítette amit el lehet várni, szerintem még többet is.

Aki meg akarja hát szoptassa az 5 éves gyerekét is éjjel 8x, lelke rajta, más meg had aludjon.

2022. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Semmi gond azzal, hogy 21 hónaposan el akarja választani. Azzal van gond, hogy ilyen butaságokat csinál ahelyett, hogy szakértő segítségét kérte volna, és kockáztat egy komoly mellgyulladást, vagy még rosszabb, tályogot.
2022. okt. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

#6 le tudja szívni és akkor nem lesz gond.

Butaságot meg mindenki csinál.. Ha ez a legnagyobb butaság amit valaha elkövet akkor tökéletesen rendben lesz minden...

2022. okt. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Elemet nem lehet tenni a fejőgépedbe? Én is adapterrel használtam az enyémet, de elemmel is működtethető.
2022. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van valami eredmény?
2022. okt. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!