Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejgyűjtő kagyló használata?...

Tejgyűjtő kagyló használata? Mennyire kényelmetlen? Melyiket éri megvenni? Chicco márkájút néztem főleg... megéri?

Figyelt kérdés
2022. okt. 5. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem mondanám kényelmetlennek, de csak szoptatás alatt lehet használni a leírás szerint. én azt hittem, egész nap, és jó lesz melltartó betét helyett, de nem. de belegondolva, a tejet hűtőben kell tárolni, nyilván nem is adnám ami egész nap állt a melegben 😅 de nem is tudnám használni egész nap/utcára, mert nagyon feltűnő lenne, nem a mellem vonalát követi. egyébként könnyű a használata, nekem Chicco van
2022. okt. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
(és extra keveset is használtam... ha érdekel megvételre, írj üzit és megegyezünk. sterilizálható! :))
2022. okt. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Nekem Medela van. Nyáron bepállott alatta a bőröm, de muszáj voltam hordani, mert teljesen random elkezdett ömleni a tej a mellemből (50-60ml gyűlt össze a kagylóba). Éjszaka is rajtam volt, de általában kiborult belőle a tetején lévő lyukon keresztül a tej, de nappal megmentett a nagyobb balesetektől, főleg ha nem felejtettem el, hogy gy nem szabad lehajolni vele, mert akkor szintén kiborult a tartalma. Összeszámolva amúgy napi 2-3dl tej biztosan összegyűlt benne, azt oda is adtam a lányomnak. Most már hálistennek nem folyik annyira a mellemből, de hosszabb útra a biztonság kedvéért beteszem, valamint szoptatáskor is használom, akkor azért még mindig képes mennyiség összegyűlni.
2022. okt. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak szoptatáskor használtam, de akkor mindig kellett. A baba elkezdett enni, a másik mellemből meg folyt közben a tej. Etetés után az összegyűlt tejet eltettem a hűtőbe, fagyóba. Eleinte napi egy zacsi összegyűlt. Később kicsit csökkent. Amikor meg már csak nagyon kevés gyűlt benn, akkor nem tettem zacskóba, hanem amikor mellett váltottam, megitattam a babával. Szépen ki tudja inni belőle. Szerintem nagyon hasznos találmány. Így nem megy kárba tej, tudsz gyűjtögetni fejés nélkül. Nekem Avent volt, de szerintem a márka mindegy.
2022. okt. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és az Aventes dobozban két fajta kagyló van. Az egyiken van lyuk, ahogy a 3-as is írta. Az jó, hogy szoptatás közben öntögeted egy pohárba a lyukon. A másikon nincs. Az lenne alkalmas arra, ha elmész valahova és nem az öntögetés a cél.
2022. okt. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, ne vegyél előre. Én vettem, és tök felesleges volt, sosem használtam, mert nem folyik a tejem szoptatás közben.
2022. okt. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


6, igen, előre én sem vettem semmit, mellszívót sem, de kell mindkettő, szoptatás közben folyik a másikból nekem is, ahogy 4es is írta. 😊

2022. okt. 5. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!